Ergin Taekvvondo adım adım hedefe ilerliyor

13
Lüleburgaz Belediyesi tarafından 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında bu yıl 2. düzenlenen Lüleburgaz Trakya Taekvondo Şampiyonası 24 Nisan 2011 Pazar günü Lüleburgaz Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.
HABER MERKEZİ
Minikler ve Yıldızlar kategorisinde gerçekleşen turnuvaya Kırklareli Bölgesinden Babaeski Spor Kulübü, Kırklareli Ergin Spor Kulübü, Lüleburgaz Spor Kulübü, Kaynarca Spor Kulübü, Edirne Bölgesinden Trakya Gençlik, Trakya Uzakdoğu, Tekirdağ Bölgesinden Kızılpınar, Çorlu ve Saray, İstanbul Bölgesinden Erdoğan Spor Kulübü, Özdemir Spor, Yüzyıl Olimpik Spor Kulübü, Bilecik Bölgesinden Bozüyük Halk Eğitim, Gençlikspor, Sakarya Bölgesinden Akyazı Gençlikspor ve Eskişehir Bölgesinden Öncüspor, Önder Spor, İl Özel İdaresispor, Çanakkale bölgesinden Anafartalar Spor Kulüplerinden 56 Bayan 129 Erkek olmak üzere Toplam 185 sporcu yarıştı.
Düzenlenen turnuvada Ergin Spor Kulübü’nden Minik Bayanlar Kategorisi 24 Kg’de Tuğçe Berke birinci, Rumeysanur Ergin üçüncü, 27 Kg’de Ece Ateşova birinci, Seher Ülkü dördüncü, 30 Kg’da Rabia Nur Büyükkara birinci, Beyzanur Güngör ikinci, 33 Kg’de Sümeyyenur Ergin üçüncü, 36 Kg’de Tuğba Yeşiltuna dördüncü, 45 Kg’da Seray Oğuz birinci oldu.
Minik Erkekler Kategorisinde 36 Kg’de Hasan B. Güngör üçüncü, oldu.
Yıldız Bayanlar Kategorisinde 44 Kg’de Asiyenur Koyuncu birinci oldu.
Ergin Spor Kulübü Taekvando Antrenörü Savaş Ergin; düzenlenen Şampiyona’da sporcuların genel durumunu görerek, değerlendirip ona göre çalışmalarına yön vermek açısından önemli bir turnuva olduğunu ifade etti. Savaş Ergin bu tür turnuvalara daha çok katılıp sporcuların deneyimlerini arttırmak, adapte etmek ve onları gerçek hedef olan Türkiye Şampiyonalarına, milli takım seviyesine ulaştırmanın en büyük idealleri olduğunu belirterek 28 Haziran – 3 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonası için çalışmalara devam etmekte olduklarını kaydetti.
Bu tür müsabaka ve etkinliklerde ailelerin desteğinin de kaçınılmaz olduğunu ifade eden Savaş Ergin, sporcuları yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyenlere de sonsuz teşekkürlerini sunduğunu kaydetti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here