Ergin Spor Kulübü sporcuları başarıdan başarıya koşuyor

21
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan “Minikler Tükiye Taekwondo Şampiyonası” bu sene "Kayhan Aytar Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası” adı altında 7-10 Eylül 2014 tarihleri arasında Konya’da düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan “Minikler Tükiye Taekwondo Şampiyonası” bu sene "Kayhan Aytar Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası” adı altında 7-10 Eylül 2014 tarihleri arasında Konya’da düzenlendi.
Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’ndaki şampiyonaya 76 ilden 2300’ü aşkın sporcu katıldı. Katılan antrenörler ve velilerle birlikte 4 bin kişinin ağırlandığı Konya’da tam bir taekwondo şöleni yaşandı. Türkiye’nin en büyük spor şöleni olarak kayıtlara geçti.
* Antrenörler Savaş Ergin ve Gökhan Yeşil’in çalıştırdığı Ergin Spor Kulübü Sporcuları başarıdan başarıya koşuyor
Kırklareli’de son yıllarda arka arkaya aldığı başarılı sonuçlar ve yetiştirdiği sporcularla adını sıkça duyuran ve her sene bu çıtayı daha da yükselten Ergin Spor Kulübü 7 sporcu ile katıldığı Türkiye Şampiyonasında TÜRKİYE ŞAMPİYONU ve TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ çıkarma başarısı göstererek İlimizi ve bizleri gururlandırdı.
Bitmek, tükenmek bilmeyen hırs ve azimle Ulusal ve Uluslararası alanda İlimizi temsil edecek sporcular yetiştiren bunun yanında ahlaklı, dürüst ve saygılı bireyler yetiştirerek çocuklarımıza sahip çıkan, onlara kazanma hırsını aşılayan ve gelecekte bayrağına, milletine sahip çıkacak çocuklarımızın destekçisi olan Antrenörler Savaş Ergin ve Gökhan Yeşil Kırklareli’de Taekwondo’yu yeniden inşaa ediyor.
Antrenör Savaş Ergin müsabaka ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“40 Kg. Bayanlar’da Sinem Yalap ilk turda rakibini 19-0 2.turda rakibini 12-0 3.turda rakibini 10-0 4.turda rakibini 13-0  Çeyrek Final maçında rakibini 14-0 Yarı Final maçında rakibini 6-0 Final Müsabakasında rakibini 9-0 yendi. 88 kişinin yarıştığı 40 kg bayanlarda Türkiye Şampiyonu olma başarısı gösteren sporcumuz yaptığı müsabakalarda rakiplerine hiç puan vermeyerek dikkat çekti. 
40 Kg. Bayanlar’da Duygu Kasırga  ilk turda bay geçti. 2. Tur’da rakibini 10-1, 3. Tur’da rakibini 6-0 Çeyrek Final maçında rakibini 9-6, Yarı Final maçında ise sakatlık yaşayarak maça devam edemeyen sporcumuz 3-0 kaybetti. Türkiye Üçüncüsü olan sporcumuz İlimizi başarı ile teslim etti.
50 Kg. Bayanlar’da Eylül Eşiyok üstünlük sağladığı rakiplerine karşı 3 maçını da kazanarak Çeyrek Final’e yükseldi. Madalya için mücadele eden sporcumuz rakibine 17-10 kaybederek ilk 8’de yer aldı.
45 Kg. Bayanlar’da Miray Caner rakiplerine üstünlük sağlayarak kazandığı 3 maçın ardından 4. Tur’da rakibine 12-11 kaybederek Çeyrek Final’de yarışma hakkını kaybetti.
27 Kg. Erkekler’de Göktuğ Alberk Şehir ilk turda rakibini 13-3, 2. Tur’da rakibini 14-3 yendi. 3. Tur’a yükselen sporcumuz rakibine 4-3 kaybederek turnuvadan elendi.
27 Kg. Bayanlar’da Rümeysa Nur Ergin ve 33 Kg. Bayanlar’da Ecrin Demir ilk turda rakiplerine elenerek 2. Tur’da yarışma şansını kaybetti. 
Şampiyona’da Ergin Spor Kulübü sporcularımızın göstermiş olduğu performans ayakta alkışlanırken birçok büyük ilin iyi sporcularını geride bırakmamız çok büyük bir başarı olarak hafızalara kazındı. 
Ortak Çalışma ve Antrenman Metodları uyguladığımız Kardeş Kulübümüz Edirne’de Metin Eşme hocamızın Sporcusu Orkun Yılmaz’a da TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak sevincimizi ve mutluluğumuzu arttırdı. Metin Eşme hocamıza ve sporcusunu da Ergin Spor Kulübü olarak tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.”
Ergin spor kulübü başkanı ve aynı zamanda sporcularımızın Antrenörlüğünü yapan  Antrenör Gökhan Yeşil yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sporcularımızı gönülden kutluyor hepsini ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Bize inanan güvenen başta sporcu velilerimiz olmak üzere maddi, manevi desteğini bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Sporcularımız Sinem Yalap ve Duygu Kasırga bize o kadar büyük bir sevinç yaşattı ki bunu kelimelerle anlatmak imkansız. Turnuvada yaşadığım heyecan ve maç sonu sevincimiz hiçbir şeye değişilmezdi. Çok çalıştık ve başardık. Almış olduğumuz bu şampiyonluğu Kırklareli halkımıza hediye ediyoruz. Kırklareli İlimizi başarı ile temsil eden sporcularımızın aldığı başarı küçümsenemez, 4 aydır yoğun tempoda bu turnuvaya hazırlanan sporcularımızın alınteri ve gayreti sonucunda geldikleri yer ve aldıkları başarılar ortada. Ailelerin desteği ile bu başarı daha da önem kazandı. Hedeflerimiz doğrultusunda her zaman daha yukarılarda yer almak için hiç ara vermeden bir sonraki turnuva hazırlıklarına başladık.  Başarı uzun soluklu bir çalışmanın meyvesidir. Sporcularımız bunun bilincinde olarak Ulusal ve Uluslararası alanda İlimizi ve ülkemizi temsil etmek için çalışıyorlar.  Ergin Spor Kulübü sporcularının aldığı başarılarda hocam Savaş Ergin’in emeği çok büyük, Disiplin Anlayışı, Çalışma Sistemi ve Sporcu ve Ailelere yaklaşımıyla örnek olan hocam Savaş Ergin Kırklareli Taekwondosu için de önemli bir yüz olmayı başardı. Birlikte daha nice başarılara ulaşacağımıza inanıyorum. Kırklareli Taekwondosu için çok çalışmalıyız. Aldığımız başarılarla bunu sürdürmekte de ısrar ediyoruz. 2010 yılında kurulan ve Taekwondo’ya başarı anlamında önemli ivme kazandıran Ergin Spor Kulübü hedeflerine ulaşmakta fazla gecikmedi ve aldığı doğru kararlar ve yetiştirdiği sporcularla bugüne geldi, 2014 yılının son faaliyeti olan Minikler Taekwondo Şampiyonasında da zirvede yer almayı başardı.
Bizlere desteği ve katkılarından dolayı; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Taner Özgüven, Kırklareli Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu, Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci’ye; bizlere destek olan Kırklareli Esnafımız; Çözüm Bilgisayar, Deniz Fotoğrafçılık, Deniz Eczanesi, Sunal Şekerleme, Mevlana Pastanesi, Süzülmüş Kardeşler/Burak Süzülmüş, Galeri Rafet ve Oğulları, Ebru Kebap Salonu, Siemens Bayii, Eroğlu Ticaret/Cezmi Eroğlu, Mert Rodoplu/Perdeci, Şar Lokantası/Gürhan Şar, Sema Kırtasiye, Güven Ofset, Lassa Bayii/Samet Doğu, Koray Çorapçılık, Turyap Kırklareli Temsilciliği/Alper Çiler, Volkan Ciğercisi/Volkan Çete, Alayayla Kasabı/İsmail Alayayla ve Teksin Ticaret/Kadir Teksin’e teşekkür ederiz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here