Ergene Platformu’ndan Lüleburgaz Kaymakamı Yılmaz’a davet

12
Ergene Platformu Üyeleri 10 Nisan’da Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine
bağlı Karamusul Köyü’nde yapılması planlanan “Ergene Hayata Dönsün”
Projesi hakkında bilgi vermek adına Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin
Yılmaz’ı ziyaret ettiler.

HABER MERKEZİ

TEMA Vakfı Lüleburgaz gönüllüsü Hakan Dedeoğlu, Lüleburgaz Köy Enstitüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Günsel Solak, Karamusul Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gürcan Kırım, CHP Lüleburgaz Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Oral, Ergene Platformu Üyesi İbrahim Orbay ve İlhan Gezer’in Ergene’nin Trakya’nın kanayan bir yarası olduğuna dikkat çekerek, herkesi 10 Nisan’da Karamusul Köyü’ne beklediklerini dile getirdiler.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak devam eden görüşmenin yararlı geçtiği daha sonraki görüşmelerle de çözüm arayışlarının olacağı ortaya kondu.
Konu ile ilgili açıklama yapan Dedeoğlu; “Ergene Nehri’nin ölüm saçtığını ‘Bir zamanlar Ergene Nehri çevresine hayat verirken bugün adeta ölüm saçmaktadır” dedi.  
Topraklarımızın asitli, zehirli topraklar olmaması, insanlarımızın daha hızlı bir biçimde ölmemesi adına yetkilileri uyaran platform sözcüleri herkesi görevlerini doğru yapmaya davet ettiler.
6 Mart Pazar günü, 10 Nisan tarihinde yapılması planlanan “Ergene Hayata Dönsün” Projesi ile ilgili Kristal-İş Sendikası Toplantı Salonu’nda saat 13.30 da toplanacaklarını belirten, Karamusul Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gürcan Kırım; “24 Ekim’de Uzunköprü’de yapılan Ergene Hayata Dönsün projesinin ikincisini Karamusul Köyü’nde yapmayı planlıyoruz. Bu amaçla 6 Mart Pazar günü Kristal- İş Sendikası’nda toplanacağız” diyerek özellikle kadın derneklerinin daha duyarlı olmalarını ve Miting’e destek olmalarını istedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here