Erçetin Ailesi’nin acı günü

21
* Ünlü Şarkıcı Erçetin; “Üzüntülüyüm annemi kaybettim ama konsere çıkmak zorunda kaldım. İptal edemedim benim için zor bir konserdi” dedi.
HABER MERKEZİ
Türk pop müziğin güçlü yorumcusu ünlü şarkıcı Candan Erçetin, annesini kaybetti.
Yaklaşık 4 yıldır pankreas kanserinden tedavi gören anne Mevlüde Erçetin, 1 Mayıs 2013 Çarşamba günü sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu.
Yaklaşık 3 yıl önce babası Müzik Öğretmeni Abdullah Erçetin’i de kaybeden Candan Erçetin, üzüntülü olduğunu dile getirdi.
Defin öncesinde bir açıklama yapan Erçetin; “Söylenecek çok fazla bir şey yok. Çok üzüntülüyüz. 4 yıldır zaten kanser tedavisi görüyordu. Yaklaşık 3 haftadır durumu ağırdı. Çok üzgünüm” dedi.
İstanbul Florans Naytingel Hastanesi’nde pankreas kanseri tedavisi gören Mevlüde Erçetin’in vefat haberini almasına rağmen daha öncesinden söz verdiği Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen İTKİB 2013 Yıldız Tekstilcileri Ödül Töreni’nde sahne aldı. Hayatının en zor konserine çıktığını ifade eden Erçetin, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Annemin vefat ettiğini öğrendim ama mecburen dün konsere çıkmak zorunda kaldım. Benim için zor bir konserdi.” 
Anne Erçetin, 2 Mayıs Perşembe günü öğle namazına müteakiben Kırklareli Hızırbey Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından İnece belde mezarlığına defnedildi.
Erçetin, camii bahçesinde taziyeleri kabul etti. Cenaze namazına T.C. Kırklareli Valiliği İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, T.C. Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve çok sayıda yakınları katıldı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here