Erçetin ailesinin acı günü

17
Şarkıcı Candan Erçetin’in babası Abdullah Naci Erçetin, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde vefat etti.


HABER MERKEZİ
 84 yaşında hayatını kaybeden Abdullah Naci Erçetin, bir süredir kemik erimesi hastalığından dolayı tedavi gördüğü Lüleburgaz Medikent Hastanesi’nde iki gündür yoğun bakımda bulunuyordu. 02 Haziran 2010 Çarşamba günü yorgun bedeni hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yumdu.
Merhum Abdullah Erçetin’in cenazesi 03 Haziran 2010 Perşembe günü Kırklareli Hızırbey Camii’ye getirilerek öğle namazına müteakiben cenaze namazının kılınmasının ardından İnece Beldesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Hızırbey Camiinde kılınan cenaze namazına Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akkaya, Türkiye Partisi Kırklareli İl Başkanı Aziz Tuzcu ve diğer kurum ve kuruluş Müdürleri katıldı.
Şarkıcı Candan Erçetin mükemmel bir Cumhuriyet çocuğu olduğunu vurgulayan babasını şöyle anlattı;
”Babam her şeye duyarlı bir adamdı. Son zamanlarda siyaseti, ekonomiyi ve güncel olayları yakından takip ediyordu. Atatürk İlkelerine bağlı Cumhuriyetçi gençler yetiştirdi. Ben çok mutluyum öyle bir babanın eğitiminden geçtiğimden.
Rahatsızlığı yaşından dolayı hafif bir kemik erimesi başladı, tedavi gördükten sonra kalp spazmı geçirdi. Son bir aydır kemik erimesinden dolayı Çapa hastanesinde yattı. Ardından Lüleburgaz’da vefat etti” dedi.
Erçetin zaman zaman gözyaşlarını tutamayan annesini teselli etmeye çalıştı. Erçetin daha sonra Lüleburgaz’daki evlerine giderek taziye ziyaretlerini kabul edeceği öğrenildi.
1957-1976 yılları arasında Kırklareli İl Halk Kütüphanesi’nde Müdürlük, 1970-1980 yılları arasında Hamdi Helvacıoğlu İlk Öğretim Okulu’nda Müzik Öğretmenliği yapan Abdullah Erçetin son günlerinde siyaset ve ekonomiyle uğraşmış. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here