Erbay; “7 yılda büyük adımlar attık”

44
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Genel Sekreteri Ergün Erbay, Kırklareli Üniversitesi’nin 7 yılda büyük adımlar attığını bildirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Genel Sekreteri Ergün Erbay, Kırklareli Üniversitesi’nin 7 yılda büyük adımlar attığını bildirdi.
Erbay yaptığı açıklamasında, 2007 yılında kurulan Kırklareli Üniversitesi’nin her geçen gün gelişerek büyüdüğünü söyledi.
Kayalı Kampüsü’ndeki çalışmalara önem verdiklerini vurgulayan Erbay, rektörlük, laboratuvar, giriş takı, fitness salonu ve cami inşaatlarının sürdüğünü ifade etti.
Kampüste 6 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Erbay, şöyle konuştu:
"Öğrencilerimize en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Üniversite olarak 7 yılda büyük adımlar attık. 2007 yılında kurulan üniversite olmamıza rağmen kısa sürede 20 bin öğrenci hedefimize ulaştık. Kayalı Kampüsü’ndeki birinci ve ikinci merkezi derslik binaları, kapalı spor salonu, merkezi araştırma laboratuvarı, kantin, kafeterya ve yemekhane binalarını geçen yıl eğitime açtık. Kampüste 6 bin 500 öğrencimiz eğitim görüyor."
Erbay, üniversite için Kayalı Kampüsü’nün son derece önemli olduğunu ve kampüsteki rektörlük binasının yüzde 30’u, laboratuvar binasının yüzde 40’ı, giriş takısının yüzde 80’i, fitness salonunun yüzde 5’i, cami inşaatının ise yüzde 90’ının tamamlandığını vurguladı.
Devam eden inşaatları en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini aktaran Erbay, çevre düzenlemesi kapsamında kampüs ağaçlandırma alanına çeşitli türlerde 130 bin fidan dikildiğini sözleri ekledi. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.