Ensar Vakfı’ndan Kırklareli’ne Ziyaret

29
*Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader,  Şubeler Koordinatörü Turan Koç ve teşkilatlanma sorumlusu Fatih Yıldız Kırklareli Şube çalışmalarını organize etmek için 11 Kasım 2014 Salı günü Kırklareli’ ye geldiler…
*Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader,  Şubeler Koordinatörü Turan Koç ve teşkilatlanma sorumlusu Fatih Yıldız Kırklareli Şube çalışmalarını organize etmek için 11 Kasım 2014 Salı günü Kırklareli’ ye geldiler.  Kırklareli Ensar Vakfı Şube Başkanı Mustafa Keskin Önderliğinde Kırklareli’ de Bir takım ziyaretlerde bulan ekip,  Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ ı, İl Müftüsü İsmail Bayrak’ı ve İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ ı Ziyaret ettiler.
Gerçekleşen ziyarete, Ensar Vakfı Kırklareli Şube Başkanı Mustafa Keskin’i ziyaretle başlayan heyet, gün boyu Şube Başkanı Mustafa KESKİN, Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Şenol ÖZTÜRK, Kırklareli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet DALKILIÇ ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hasan ÖZKET ile birlikte bir dizi ziyaretlerde bulundular. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’ ı ziyaret eden heyet, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra Ensar Vakfı’nın eğitimle ve özellikle İmam Hatip öğrencilerine yönelik çalışmaları hakkında bilgi verdi. İl Müftüsü İsmail Bayrak’ı ziyaret eden heyet burada da Din Görevlilerinin yetişmesinde ortak programlar yapmayı önerdi. İlçe Müftüleri ve Vaizlerinde hazır bulunduğu görüşme sıcak bir sohbete dönüştü. 
Ensar Vakfı Kırklareli’ de Yurt Yapma sözü verdi
Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa AYKAÇ ziyaret eden Ensar Vakfı ekibi, üniversitenin ve öğrencilerin ihtiyaçları ve mevcut durumları hakkında bilgiler aldılar. Heyet, Kırklareli’ de üniversite öğrencilerinin en çok ihtiyaç duydukları barınma ve yurt sorunu konusunda Ensar Vakfı olarak bir yurt yapabilecekleri sözünü verdi. Genel Müdür Hüseyin Kader, Ensar Vakfı olarak Türkiye genelinde 110 şube ile hizmet etiklerini, birçok şehre yurt kazandırdıklarını, yayınevi açtıklarını ve değerler eğitimi başta olmak üzere birçok atölye çalışmalarının bulunduğunu belirtti. Şehirde yurt veya pansiyon olabilecek birkaç binayı gezen heyet son olarak İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dalkılıç’ın makamında bir değerlendirme toplantısı yaparak Kırklareli’ den ayrıldılar.
Kırklareli Ensar Vakfı Başkanı Keskin, Ziyaret sonrası Bir açıklama yaparak Şunları söyledi;  “Ensar Vakfı yetkilileri Kırklareli’nde ihtiyaç duyulan öğrenci yurdu sorununu yerinde görmelerini istedik. Ensar Vakfı 35 yıllık geçmişi olan, özellikle eğitim alanında ön plana çıkmış bir vakfımızdır. Bu vakfın şubesini burada kurmak bizlere kısmet oldu. Ensar Vakfı’nın gücünden ve tecrübesinden istifade etmek Kırklareli için oldukça önemli. Bizler de İstanbul’un yanı başında olan Kırklareli’nin sorunlarını ve ihtiyaçlarını yerinde görmek ve katkılarını almak düşüncesiyle vakıf yöneticilerini ilimize davet ettik. İnşallah bu çalışmalar ilimiz için Hayırlı Olacak. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here