“Eninde sonunda barış kazanacaktır”

25
* Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Şiddetten beslenen, şiddetten güç bulan her kim varsa onlarla mücadele etmek şarttır” dedi.

HABER MERKEZİ
Son günlerde artan Terör Olayları ile ilgili olarak açıklamada bulunan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, şiddetten beslenen, şiddetten güç bulan her kim varsa onlarla mücadele etmenin şart olduğunu belirterek şunları kaydetti:
 “Huzur ve barış içinde, demokratik ve mutlu bir toplum olmamızın önünde kimler duruyorsa onlarla mücadele şarttır. Tüm vatandaşlarımız gibi gündeminin birinci maddesi terör olan bir ülkede değil, terörün gündem dışı olduğu bir ülkede yaşamak istiyor ve huzur için mücadelemizi sürdürüyoruz.
Bugün düşüncesiz, amaçsız ve acımasızca bu kanları dökenler, ne kadar saklanırlarsa saklansınlar, Mehmetçiğin nefesini enselerinde hissedecekler ve eninde sonunda barış kazanacaktır.
Vatanımızın evlatları din, dil ırk ayrımı olmadan kardeşçe yaşamaktadırlar. Bu ayrıma izin veren, kardeşi kardeşe düşürenler bilmelidirler ki, Vatanın dört bir yanında zamanı geldiğinde şehit, sırası geldiğinde gazi olmak için damarlarımızdaki asil kan yeterlidir.
İçinde bulunduğumuz bu acı süreçte; inancımızın sarsılacağını, moralimizin bozulacağını ve mücadeleden vazgeçeceğimizi düşünenler varsa, yanıldıklarını bilmelidirler.
Bu duygu ve düşünceler ile hain saldırılarda kahpe kurşunlar ile Şehit düşen evlatlarımızı saygıyla anıyor, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekânları cennet olsun.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here