“Engellilerin yaşamını kolaylaştıracak sözler verildi”

13
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş ile görüştüler. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş ile görüştüler. Engellilerin sorunları hakkında görüş alış verişinde bulundular.
Yapılan görüşme ile ilgili olarak açıklamada bulunan Dernek Başkanı Behice Köseoğlu şunları kaydetti:
“23 yaş üzerindeki engellilerin eğitim alabilme olanakları üzerine görüşüldü. Ve bu eğitimi alabilecekleri yer konusunda Başkanımızdan söz alındı. Belediyede bir engelli masası kurulması ve bu masa ile derneğimizin faaliyetlerini işbirliği ile yürütmesi konusunda görüş bildirildi. Belediyeye engellilerin ulaşabilme sorunları görüşüldü. Belediyenin olanakları ve asansör problemi çözebilme olanakları görüşüldü. Arabalarına bağımlı yaşayan engellilerin, uzak mesafelere gitmeleri gerektiğinde yaşadıkları problemler başkanımıza aktarıldı. Bir adet asansörlü taşıma aracının engellilerin zorunlu ihtiyacı olduğunun önemi vurgulandı. Başkanımız, yardımcısı ve toplantımızın sonunda bize katılan Millet Vekilimiz Turgut Dibek, bütün çalışmalarında engellilerin yaşamını kolaylaştıracak çalışmalara öncelik vereceklerine söz verdiler.” (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.