Engelliler Mahkeme kurdu

2
* Kırklareli’de Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başladığı günden itibaren tüm vatandaşların gönlünü kazanan İlyas Yavuz, Kırklareli’de bir ilke imza atarak Engelli Öğrencilerden oluşan Temsili bir Duruşma’nın canlandırılmasına vesile oldu.  
HABER MERKEZİ
“Engelliler Haftası” Etkinlikleri kapsamında, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine başladığı günden itibaren samimi ve candan davranışları ile vatandaşların gönlünü kazanan İlyas Yavuz bir ilke imza attı.
Hafta etkinlikleri kapsamında Özel Eğitim ve Rehberlik Daire Başkan Vekili Ertan Göv, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Kuşcan, Kırklareli Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Müdürü Göksel Baytok ile Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ile Gökkuşağı Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz’u ve Adalet Komisyonu Başkanı Hakan Türkön’ü ziyaret etti.
Kendilerini ziyarete gelen heyet ile yakından ilgilenen Başsavcı Yavuz, Ağır Ceza Mahkemesi Salonu’nu gezdirdiği öğrencilerden Temsili Mahkeme Heyeti oluşturdu. Engelli öğrenciler Mahkeme Salonu’nda, Hakim, Savcı, Avukat, Sanık ve Tanık yerine geçerek temsili duruşma yaptı. Savcı, Hakim ve Avukat olan engelliler ilk defa böyle bir tecrübe yaşamış olmaktan dolayı duydukları memnuniyetlerini sözlerine ve gözlerine yansıttılar. 
İlyas Yavuz, engellilere saygı ve sevgi gösterilmesinin önemine işaret ederek, ellerinden geldiğince engellilere yardım ettiklerini söyledi. Engelliler Haftası dolayısıyla 10 engelli öğrenciyi adliyeye davet ettiklerini belirten Yavuz, temsili duruşmada engellilerin rollerini güzel bir şekilde yaptıklarını ifade etti. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here