Engelli kayıp çocuk bulundu

9
Kırklareli’nde, 9 gündür haber alınamayan engelli çocuk, vatandaşlar tarafından bulundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nde, 9 gündür haber alınamayan engelli çocuk, vatandaşlar tarafından bulundu.
Alınan bilgiye göre, Düzorman köyünde babası Mahmut Aktürk ile hayvan otlatmaya giderken kaybolan Fatih Aktürk (13) için köylüler yeniden arama çalışması başlattı. Kocadere mevkisinde yapılan aramada Aktürk’e ulaşıldı. Sağlık durumu iyi olan Aktürk, Kırklareli Devlet Hastanesine götürüldü.
Baba Mahmut Aktürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 gündür kayıp oğlunun kardeşi ve köyün imamı tarafından bulunduğunu söyledi.
Çocuğunun sağlıklı şekilde bulunmasından mutluluk duyduğunu belirten Aktürk, hiçbir zaman çocuğunun bulunacağına dair ümidini yitirmediğini vurguladı. Kimsenin böyle bir acı yaşamamasını dileyen Aktürk, şöyle devam etti:
"Dün akşam köylülerimiz toplu şekilde arazi aramasına karar vermişler. Bütün köy olarak gruplar halinde arama yaptık. Köyümüzün Kocadere mevkisinde arama yapan kardeşim Nejdet ile köyümüzün imamı Yunus, oğlum Fatih’i sağ salim buldu. Çok sevinçli ve çok mutluyum. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. 9 gündür çocuğum Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD Ekipleri tarafından aranıyordu. Yağmurlar arama çalışmalarına çok engel oldu. Yaklaşık 4 gün arama çalışması yapamamıştık. Ümidimi hiçbir zaman kesmemiştim. Fatih’in sağlık durumu iyi ancak 9 gündür merada kalmanın sıkıntılarını yaşıyor. Kolay değil."
Yeğenini bulan amca Nejdet Aktürk ise yeğeninin kaybolmasına çok üzüldüğünü ifade ederek, "Arama kurtarma ekipleri de bulamayınca kaçırılma ihtimali üzerinde durduk ama bir yandan da köylüler olarak arama çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Yeğenimi buldum ve dünyana yeniden gelmiş gibiyim" diye konuştu.
Aktürk, 9 gün önce babasıyla hayvan otlatmaya gittiğinde kaybolmuş, arama çalışmalarına rağmen kendisine ulaşılamamıştı. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here