Ana sayfa » Kırklareli » Engelli Basketbolcular ödüllendirildi

Engelli Basketbolcular ödüllendirildi

* Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü bünyesinde faaliyet
göstermekte olan Basketbol Takımı’nın 3 oyuncusu ödüllendirildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanlığı tarafından kulüp bünyesinde bulunan ve Kırklareli’nin Bedensel Engelliler Basketbol 1. Ligi’nde başarı ile temsil etmekte olan Basketbol Takımı’nın 3 üyesi ödüllendirildi.
06 Kasım 2010 Cumartesi günü saat 11.00’de Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ödül törenine; Kulüp Başkanı AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Başkan Yardımcısı Şeref Sağlık, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ümmühan Bulut ile ödül alacak sporcular katıldı.
Kırklareli Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Kulübü 1999 yılında Adana’nın Osmaniye ilçesinde geçirdiği trafik kazasında sol bacağını kaybeden kulüp oyuncusuna protez bacak ile laptop hediye etti.
AK Parti Kırklareli Milletvekili ve aynı zamanda Kulüp Başkanı Ahmet Gökhan Sarıçam kulüp adına 18 yaşındaki engelli sporcu Kemal Atçı’ya protez bacak ile laptop hediye etti.
Sarıçam ayrıca Milli Takım Oyuncusu Davut Çalışkan’a ve yine kulüp oyuncusu Mücahit Akın’a laptop hediye etti.
Sarıçam düzenlenen törende bir konuşma yaparak; “Bizim destek olduğumuz kişiler kendi engelleriyle hayata tutunmuş insanlardır” dedi.
Bu tür işleri kulüp olarak ve insani açıdan önemsediklerini belirten Sarıçam, protez bacağı 8 bin 500 TL’ye yaptırdıklarını toplam hediyelerin miktarının ise 20 bin TL bütçe ile aldıklarını söyledi.
Yardımların tamamen kulüp olarak yaptıklarını belirten Sarıçam şöyle devam etti:
”bizim destek olduğumuz kişiler kendi engelleriyle hayata tutunmuş insanlardır. Keşke hayırsever vatandaşlarımızda bu çocuklarımıza birazda olsa yardım etseler. Aileler de çocuklarını bu tür sosyal aktivitelere yöneltmeleri gerekiyor. Kemal Atçı kardeşimizin ihtiyacını karşılamak için bir gayret sarf ettik. Biz sporcularımıza her türlü desteği yapmaya çalışıyoruz. Bu yıl inşallah 1. Lig’teki takımımız Süper Lig’e çıkacaktır.
* “Bana protez bacakla beraber hayat verdiler”
1999 yılında yolda yaya olarak yürümekte iken bir otomobilin çarpması neticesinde sol ayağını kaybettiğini belirten 18 yaşındaki sporcu, gazetecilere yaptığı açıklamasında; ”Bana protez bacakla beraber, hayat verdiler” dedi.
Protez bacakla spora ve sporculara örnek olmak istiyorum diyen Atçı, şunları kaydetti:
”Başta Milletvekilimiz Ahmet Gökhan Sarıçam’a ve kulübümüze teşekkür ediyorum. Kulübüm bana takam ayak ile hayat verdiler
Takımımızda inşallah 1. Lig’ten Süper Lig’e çıkarmayı hedefliyoruz. Ben geçen yıl Osmaniye kulübünden transfer olarak geldim. Benim buraya gelmemin sebebi geleceğimle ilgili. Buraya geldikten sonra güzel başarılar elde ederek kendimi kanıtlayacağım. Aynı zamanda Ticaret Meslek Lisesinde okuyorum. Ben 1999 yılında geçirdiğim trafik kazasında bacağımı kaybettim. Ondan sonra ben eve kapandım,sporla veya diğer faaliyetlerle aram hiç iyi değildi. Basketbol benim hayatımın geleceği oldu.  Ben engelli vatandaşlarımın evlere kapanmamalarını önerirken daima spor yapmalarını tavsiye ediyorum. Engelli olup ta cihaz taktıramayanlara sporla uğraşarak cihazlarının takılacağını bilsinler. Yardım severler için ise bütün engelli arkadaşlarıma yardım etmelerini istiyorum.”
Atçı tedavisinin Adana’da özel hastanede yapıldığını belirtti. Daha sonra Milli Basketçi Davut Çalışkan mini bir basketbol gösterisi sundu. (s)

Ayrıca kontrol

Tabiat uyanırken Kırklareli’de keyifli iki gün

Kırklareli merkezde tarih ve kültürle başlayan yolculuğunuz, Demirköy, Hamdibey, İğneada, Mert Gölü, longoz ormanları, Dupnisa …

Bir yorum

  1. HERKESİN YORUMUNU BEKLİYORUM SONUNCU YORUMU TÜM GERÇEKLERİYLE BEN YAPACAĞIM….

Bir Cevap Yazın