“Enerji Politikaları ve Trakya” konulu panel düzenlendi

9
Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu, 16 Şubat 2010 Salı günü Ata İş Merkezi Aşkiye Neşet Çal Salonu’nda “ Türkiye’nin Enerji Politikaları ve Trakya” konulu panel düzenledi.


Lüleburgaz

Panele K. Ü. Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Ekmekçi, HEAŞ Genel Müdürü Abdürrezzak Katırcıoğlu, TPAO Trakya Bölge Müdürü Adnan Eroğlu ve Zorlu Enerji Genel Müdür Yardımcısı Serhat Şimşek panelist olarak katıldılar.
Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy, Belediye Başkanı Emin Halebak, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Mustafa Aykaç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, İlçe Müftüsü İsmail Günay, Sakızköy Belediye Başkanı Naci Tarım, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Çarıkçı ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin katıldıkları panelde salonda oturacak boş koltuk kalmadı.
Açılış konuşmasını yapan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hıdır Selçuk Noğay, konuşmasında panele katılan panelistlere teşekkür ederek toplantıya ilginin yoğun olması nedeniyle mutlu olduklarını belirtti.
Daha sonra kürsüye gelen K.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu’na ayrı bir önem verdiklerini belirterek; “Yeni kurulan bir üniversite olarak çeşitli gelişme aşamalarından geçmekteyiz. Özellikle Öğretim Üyesi eksikliği, fiziki altyapı eksikliklerin giderilmesi biraz zaman alıyor. Üniversite olarak önce çevre insanı ile bütünleşip ülkemizin ve hatta dünyanın önemli gündem konularında halka öncülük etmek ve ışık tutmak toplum ile hareket etmek ve hatta bir adım önde olmak, toplumun önünü açmak misyonu ile çalışıyoruz. Bunun için bu tür yararlı faaliyetler söz konusu olduğunda çeşitli konularda uzmanların fikir beyan edebilecekleri etkinlikler düzenliyoruz. Ülkemizin önemli konularını ele almayı görev kabul ediyoruz. Bu sebeple bugün Enerji Politikaları ve Trakya konulu panelde panelistler sizlere yararlı bilgiler sunacaklar. Paneli düzenlemedeki katkılarından ötürü Yüksekokul Müdür Selçuk Noğay ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm katılımcılara faydalı bir panel olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından panele başkanlık edecek Prof. Dr. İsmail Ekmekçi ve panelistler sahneye gelip yerlerini aldılar ve “Enerji Politikaları ve Trakya” konularında bilgilerini katılımcılarla paylaştılar. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here