“En ufak bir olumsuzluktan devlet yöneticilerimiz sorumlu olacaktır”

10
Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Hacı Hasan Mahallesi’ndeki Belediye Sosyal Konutlarda yaşayan Roman vatandaşlar, trafik akışının en yoğun olduğu tehlikeli çevre yolunun üzerine acilen alt geçit veya üst geçit yapılmasını istiyor.

HABER MERKEZİ
Yapımı devam eden çevre yolu üzerinde incelemelerde bulunan, CHP İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel ve Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zümbül, bir can kaybı olmadan tehlikeli çevre yolunun üzerine acilen alt geçit veya üst geçit yapılmasını istediklerini belirttiler.
CHP İlçe Başkanı Av. İrfan Altınel, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Hacı Hasan Mahallesi’nde çift şeritli çevre yolunun arka kısmında kalan Belediye Sosyal Konutlarında 60 hane yaşamaktadır. Burada yaşayan insanlar her gün işlerine gidip gelirken, küçük çocuklar okullarına giderken, bu sürat yolunun üzerinden geçmek zorunda kalıyorlar. Ayrıca ekmeğini at arabacılığı ile kazanan yurttaşlarımız her gün bu yolun üzerinden hayvanları ile birlikte geçmektedir. İnsan canı her şeyin üstündedir. Bu insanlarımızın her gün böylesine büyük bir tehlike içinde yaşamasına çağdaş toplumlarda göz yumulamaz. Burada bir uyarı yapmak istiyorum. Sözünü ettiğimiz semt sakinlerinin başına gelebilecek en ufak bir olumsuzluktan devlet yöneticilerimiz sorumlu olacaktır. Biz bu konuda Babaeski Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile tam bir dayanışma içerisindeyiz. Kendilerini destekliyoruz.”
Babaeski Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zümbül ise konuşmasında şunları söyledi.
“Küçücük çocuklarımız okullarına gitmek üzere bu yolun üzerinden günde 4 kez geçmek zorunda kalıyor. Yol güzergâhında hiçbir önlem ve uyarı yoktur. Bizler yoksul insanlarız. Ekmek peşinde koşarken çocuklarımızın bu yoldan geçişine her zaman yardımcı olamıyoruz. Devletimize güveniyoruz, bir can kaybı olmadan tehlikeli çevre yolu üzerine acilen bir üst geçit veya alt geçit yapılmasını istiyoruz. Birde burada Karayolları çevre yolu ile ilgili çalışma yaparken mahallenin lağım boruları da kırıldı, pis su şuan açıkta akıyor, her hangi bir hastalık yayılmadan burasının da bir an evvel kapatılmasını istiyoruz.” (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here