“En iyi sonucu almak için hep birlikte çalışacağız”

11
12 Haziran 2011 Pazar günü yapılması muhtemel olan Genel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Milletvekili olabilmek için aday adaylığını açıklayan ve görevlerinden istifa eden AK Parti Kırklareli eski İl Başkanı Yurdaer Ulus ile Hukuk ve Siyasi İşler eski Sorumlusu Erhan Buzol, AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na yeni  atanan Emin Tunç’u makamında ziyaret ettiler.

HABER MERKEZİ
Birlik ve beraberlik içerisinde yapılacak olan çalışmalar ile Genel Seçimlerden büşyük bir başarı ile çıkacaklarına inancının tam olduğunu belirten Ulus şunları kaydetti:
“12 Haziran 2011 Pazar günü yapılması muhtemel olan Genel Seçimlerde partimden Milletvekili olmak için aday adaylığımı açıklayarak, İl Başkanlığı görevinden ayrılmıştım. Bu göreve bizimle birlikte yönetimde yaklaşık 2 yıl beraber çalıştığımız değerli dostumuz Emin bey Genel Merkezimiz tarafından atandı. Bu ekibimizle çalışmalarımızın daha yoğun, daha başarılı ve daha kaliteli geçeceğine inanıyorum. Yapılacak olan Genel Seçimlerden teşkilatımızın öncülüğünde en başarılı şekilde ayrılacağımızı düşünüyorum.
Bu göreve atanan Emin bey bizim yönetimimizde beraber çalıştığımız dostumuzdu. Buradan Ankara’ya üç arkadaş gittiler. Ankara’da Sayın Başbakanımızın ve teşkilat sorumlularımızın yaptıkları çalışmalar neticesinde Emin beye İl Başkanlığı görevi tevdi edildi. Başkanlığa seçilen arkadaşımız ile birlikte görev yaptığımız yaklaşık 2 sene içerisinde çok güzel çalışmalar yaptık. Kendisinin başkanlığa seçilmesi çok isabetli ve güzel karar oldu.
Diğer arkadaşlarımızda aynı kalitede aynı ayarda görev yapabileceğine inandığımız arkadaşlarımızdı. Çünkü biz yönetim kurulu toplantılarında hep şunu söyledik. 30 tane arkadaşımızda İl Başkanıdır. 30 arkadaşımızın İl Başkanı sıfatıyla bu meseleye o sorumlulukta bakmalılardır. Mevcut olan başkanda sözcüdür. Biz bu manada içimizden bir başkan çıkardık. Bu konuda da 2 yıllık zaman zarfında çok güzel hizmetlere kendisi destek vermiştir. Bizde bundan sonraki süreçte kendisine en üst seviyede desteğimizi devam ettireceğiz. Değerli başkanımızı bundan sonraki çalışmalarında başarı, mutluluk ve çok güzel günlerin beklediğini düşünüyorum. İnşallah 12 Haziran’da yapılacak olan seçim sonuçları ile de bunu da taçlandıracağını biliyorum. 
Yaklaşık olarak 2 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüttüm. Bu görev sürecinde işimizi en iyi şekilde yapmaya, bütün vatandaşlarımıza eşit davranmaya, herkesi bir çatı altında toplamaya gayret ettik. Bu manadaki çalışmalarımızın sonucunda da doğal hakkımız olan ve özellikle partimiz tarafından yapılan açıklamada 15 Ocak 2011 tarihine kadar aday adayı olacakların istifa etmesi istenmişti. Bende aday adayı olmak istemem dolayısıyla istifamı verdim. Aday adaylığı konusunu değerlendirmeseydim İl Başkanlığı görevime devam edecektim. O dönemki İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve İlçe Başkanlarımızla görüştük. Hem Erhan beyin hem Şenol beyin hem de kendimizin aday adayı olmasının uygun olacağını ifade ettiler. Doğal olarakta bu partiye hizmet etmiş insanlar olarak istifamızı verip aday adaylığı sürecimizi başlattık.
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada çalışmalara tam destek vereceklerini beliren Buzol;
“Ben de yapılacak olan Genel Seçimlerde Kırklareli’den Milletvekili olabilmek için parti görevimden istifa ederek aday adaylığımı açıkladım. Sizlerin bu göreve seçilmeniz ile birlikte çalışmalarımızın daha yoğun bir şekilde süreceğine inanıyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteğimiz her zaman arkanızda olacaktır. Yapacağınız çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.
AK Parti’nin Kırklareili’de en üst seviyeye gelmesi için çalışmaların yoğun olarak devam edeceğini belirten İl Başkanı Tunç şunları kaydetti:
“Önceki Başkanımız Yurdaer Ulus bey ile Hukuk ve Siyasi İşler Sorumlusu Erhan Buzol beyin yapmış oldukları ziyaretten son derece memnun kaldım. Kendilerine bundan dolayı öncelikle teşekkür ediyorum.
Kendileri ile yaklaşık 2 yıl süre ile beraber çalıştık. Bu bir nöbet değişimidir. Bize verilen bu görevi onlar kadar yapmaya çalışacağız. Onlardan bir adım daha öne getirmeye çalışacağız. Partimizin en alt kademesindeki üyemiz ile en tepedeki bir görevlimiz arasında bizim için bir fark yoktur. İnşallah hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Bizim için tüm aday adaylarımız aynı mesafededir. Biz eşit ve adilane bir şekilde partimizin yüceltilmesi için partimizin başarısı için elbirliği içinde çalışacağız. Kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.