En iyi olabilmek için yarıştılar

22
Tekirdağ’ın Çorlu Belediyesi, Çorlu Avcılar Derneği ve Kurzhaar Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen yarışmada, Kurzhaar, Drahthaar, Setter ve Pointer ırkı köpekleri en iyi olmak için yarıştı.
HABER MERKEZİ
 
Türkiye’nin pek çok ilinden 39 köpeğin katıldığı yarışma, Çorlu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde yapıldı. 
Yarışmanın açılışında, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan ile Köpek Irkları Federasyonu Başkanı Hasan Cansever, özel olarak hazırlanan pastayı kesti. Baysan, Köpek Irkları Federasyonunun düzenlediği yarışmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, köpeklerini yarıştıracak avcılara başarılar diledi. Yarışma komitesi de Baysan’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. 
Köpek Irkları Federasyonu Başkanı Hasan Cansever’in hakemlik yaptığı yarışmada, Kurzhaar, Drahthaar, Setter ve Pointer ırkı köpekler en iyi olmak için yarıştı. Köpekler cins ve yaş kategorine göre yarıştırıldıktan sonra yarışmanın en iyisi de belirlendi. Yarışmada dereceye giren köpeklerin sahiplerine kupa, madalya ve sponsor firma tarafından hazırlanan köpek mamaları verildi. Ödülleri, Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Kemaleddin Avcı, Park ve Bahçeler Müdürü Erkan Tosun, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nazan Çanakçılı, Köpek Irkları Federasyonu Başkanı Hasan Cansever, Çorlu Avcılar Derneği Başkanı Yüksel Kocamanlar verdi. 
Yarışmada hazır bulunan Çorlu Avcılar ve Kopoy Köpekleri Yetiştirme Derneği Başkanı Enver İşseven ile Başkan Yardımcısı Beyhan Kuyucuklu, ”Macar” olarak bilinen kopoy cinsini Türk avcı köpeği olarak tescil ettireceklerini ve adının da ”Çorlu Kopoyu” olacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here