“En doğru bilgiyi kullanıcılar biliyor”

14
Kırklareli İnşaat Sanatkârları Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen toplantıda Köhler, Altoel ve Altoay A.Ş. yetkilileri ürünlerini tanıttı.

* HABER MERKEZİ
Kırklareli İnşaat Sanatkârları Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından 11 Mayıs 2010 Salı günü saat 19.00’da Akkuş Kaya Hotel’de düzenlenen toplantıda Köhler, Altoel ve Altoay A.Ş. yetkilileri ürünlerini tanıttı.
Düzenlenen tanıtım toplantısına; Kırklareli İnşaat Sanatkârları Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ergun Selçuk, Oda Üyeleri, Bayındırlık, Kırklareli Belediyesi, Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) Kırklareli Teknik Bilimler MYO’ndan öğretmenler katıldı.
Köhler A.Ş. Genel Müdürü Ari Tosun, firmayı tanıtan kısa film gösteriminin ardından yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“1973 yılında kurulan firmamız, 27 senedir hizmet vermekte ve Türkiye’nin en eski sayaç firmasıdır. 1983 yılından bu yana mekanik sayaçlar, 2001 yılında elektronik sayaçlar, 2005 yılında uzaktan haberleşmeye uygun ( GPRS, PSTN ve ETHERNET) hattı üzerinden sayaçlar üretmeye başladık. 2008 yılında ve son ürünümüz olan ön ödemeli sayaçlar imalatına başladı.
45 bin m2 kapalı alana sahip olan firmamız yerli tasarım ve Türk kaynaklarını kullanarak tamamen yerli ürün yapıyoruz. En doğru bilgiyi kullanıcılar biliyor. Buradaki konferansımızın amacı Tredaş, Bayındırlık, Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Teknik Bilimler MYO, İnşaat Sanatkârları Elektrik Elektronik Odası Başkanı Ergun Selçuk, Oda üyeleri ve Kırklareli ilçelerden elektrikçilere, elektrik mühendisleri odasına tanıtmak yerli imalatı arttırmak ve Kırklareli halkına hizmet vermeye geldik” dedi.
Köhler elektrik sayaçları, mekanik elektrik sayaçları, elektronik sayaçların mekanik sayaçlara göre avantajları, elektronik sayaçların mekanik sayaçlara göre dezavantajları, elektronik sayaçların çalışma prensibi, MF sayaç bağlantısı, TF dırak bağlı sayaç bağlantısı, X5 amper kombi sayaç bağlantısı, hangi sayaç nereye bağlanacağı, kombi sayaç LCD bilgilerini, şilt bilgilerini, sayaç yanmalarına karşı alınacak önemleri, vidalardaki yalama ve diş kapma problemlerine karşı alınacak önlemleri, kombi sayaçlarda 4 bölge kadranının çalışma prensibini, demantın hesabı, kaçak için kontrol edilmesi gerekenler, yerinde sayacın pals kontrolü başlıkları altında bulunan birimleri anlattı.
Altoel Sayport Genel Müdürü İmdat Kalemci, şirketin ana ilkeleri, kurumsal çevrelik, vizyon, kalite anlayışı, şirket misyonu, SH serisi alçak gerilim devre kesiciler, SN-SEN alçak gerilim devre kesiciler, SH1S serisi kaçak akım şalterleri, SKA serisi kaçak akım anahtarları, otomatik sigortalar, paket şalterler, reaktif kompanzasyon röleleri, güç kondansatörleri, UKCI serisi kontaktaktörleri, termik röleler (STR), meter koruma şalterleri, dijital ve analog ölçü aletleri, şebeke analizörü ve multimetre (3 fazlı ölçü), akım transformatörleri, hız kontrol cihazları (INVERTER), yumuşak yel verici, lambalar ve kumanda butonları, slid state relay (SST), endüstriyel röleler, limit switchlerini tanıttı.
Altoay (aydınlatma) Genel Müdürü Ertuğrul Balıkçı Enerji tasarruflu ampuller, enerji tasarruflu yüksek wattlı ampuller, sodyum ve civa buharlı ampuller, projektörler, etanj armatürler, özel anlaşmalı Köhler elektrik laboratuarında yapılan ürünleri tanıttı.
Yapılan firma ve ürün tanıtım konferansının ardından otelin restaurant bölümünde katılımcılara ikramlarda bulunulmasının ardından program sona erdi. (s-ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here