“En çok kadın milletvekili çıkartan parti olmak istiyoruz”

19
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları tarafından
düzenlenen Dayanışma Yemeği’ne katılan MHP Kadın Kolları Genel Başkanı
Şennur Şenel; ”Seçimlerde, en çok kadın milletvekili çıkartan parti
olmak istiyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları tarafından 25 Aralık 2010 Cumartesi akşamı düzenlenen Dayanışma Yemeği’ne MHP Kadın Kolları Genel Başkanı Şennur Şenel’de katıldı.
Yemeğin ardından bir gece Kırklareli’de kalan Şenel 26 Aralık 2010 Pazar günü Akkuş Kaya Hotel’de saat 10.00’da kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıya; MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar, Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Şenel, yaptığı açıklamada, 12 Haziran’da yapılacak seçim çalışmalarına başladıklarını belirterek, bu kapsamda Trakya Bölgesi’nde ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.
Önümüzdeki seçimlerde, en çok kadın Milletvekili çıkaran parti olmak istediklerini belirten Şenel, şunları kaydetti:
”MHP’de, Milletvekili görevini layıkıyla yerine getirecek kadın arkadaşlarımız var. En çok kadın Milletvekili çıkartan parti olmayı hedefliyoruz. Yapılan anketlerde, MHP’nin oy oranını istikrarlı bir şekilde arttırdığı gözleniyor. Son yıllarda kabinede 2 kadın bakan sayısı aşılamıyor. Hükümetin buna cevap vermesi lazım. Toplumun yarısını oluşturan kadınların 2 Bakan ile temsil edilmiş olması Türkiye’ye yakışmıyor. Bizim anayasamızda da örf ve adetlerimizde de kadın ve erkeğin eşit olduğu söylenir” dedi.
Seçimlerde, milletin güvenini kazanmayı hedeflediklerini belirten Şenel, bürokraside kadınların erkeklerle eşit seviyeye gelmesinin yollarını aradıklarını ifade etti.
* “Millet olarak bir aileyiz”
Türkiye’nin büyük bir millet olduğunu dile getiren Şenel, Türkiye’yi parçalamaya çalışanların amacına ulaşamayacaklarını söyledi.
Şenel, şöyle konuştu:
”Biz, vatanımızı böldürmeyeceğiz, ezanımızı dindirmeyeceğiz ve bayrağımızı indirmeyeceğiz diyoruz. Bazıları ise ana dilimizin değiştirilmesinden bahsediyor. Bütün kadınların memleket meselelerine dört elle sarılması gerekiyor. Biz, etnik ayrımcılık da yapmıyoruz. Millet olarak bir aileyiz diyoruz. Kadınlar sahiplenmezse ülke uçuruma sürüklenir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here