Emre Oral’dan DAYKO’ya Atatürk Portresi

57
* Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde bulunan DAYKO Vakfı’nın Ziyaretçi Merkezi misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Palivor Çiftliği’nin sahiplerinden Emre Oral Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’nde bulunan Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) Ziyaretçi Merkezi’nde Vakıf Başkanı Nusret Türkkan’a nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında Demirköy ve Özellikle Istrancaların zenginlikleri sohbet konusunu oluşturdu. Türkkan ve Oral bu bölge için yapabilecekleri şeyler konusunda istişarelerde bulundular.
DAYKO Vakfı doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı ve yönetimi, öncelikli alanlara koruma statüsü kazandırılması ve doğal yaşam alanlarının barındığı ekosistemlerin gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçlıyor. Palivor Çiftliği de kendi çiftliklerinde ürettikleri ve Trakya’da üretilen ürünleri yöre halkına, ekonomik hayata ve sürdürülebilir kırsal kesimin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kuruldu. DAYKO Vakfı ve Palivor Çiftliği amaçları doğrultusunda bölgede faaliyet gösteren iki önemli isim olarak hafızalarda yer almaktadırlar.
Ziyaret sonunda Palivor Çiftliği’nin sahiplerinden Emre Oral, DAYKO Vakfı Başkanı Nusret Türkkan’a Demirköy eski Halk Eğitim Müdürü Yerel Sanatçı Ayhan Döğer’in yapmış olduğu yakma resim tekniği ile yapılmış bir Atatürk Portresi hediye etti. (Gülcan Kutlu)  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here