Emniyet’ten kasksız motosiklet sürücülerine geçit yok

13
Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte artan trafik yoğunluğunda, vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir trafik akışında seyretmelerini sağlamak ve meydana gelebilecek kazaları önlemek amacıyla tescilsiz, sürücü belgesiz ve koruyucu kask kullanmadan seyreden motosiklet sürücülerine Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geçit vermiyor.

HABER MERKEZİ

Yapılan uygulamalarla ilgili olarak Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Behzat Canbazoğlu şunları kaydetti:
“17 Mayıs 2010 tarihinden bu güne kadar yapılan uygulamalarda 151 motosiklet kontrol edilmiş ve sürücü belgesiz veya yetkisiz  sürücü belgesi ile motosiklet kullanan 48 sürücü mahkemeye sevk edilmiş, plakasız veya eksik belge ile trafiğe çıkan 70 motosiklet trafikten men edilmiş, bu kontrollerde 96 adet Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı karşılında 7 bin 424 TL. ceza tatbik edilmiştir.
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz eden koruyucu kask kullanımının yaygın hale getirilmesi ve sürücü belgesiz araç kullanımının önüne geçebilmek amacıyla, Trafik kazalarında etkin rol oynayan motosiklet kullanıcılarının Karayolları Trafik Kanununda belirtilen kural ve yasaklara uymaları hususunda uygulama ve denetimlere yoğun bir şekilde devam edilecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.