Emniyet’ten kahvaltılı basın toplantısı

13
Kırklareli İl Emniyet Müdürü M. Behzat Canbazoğlu, 2009-2010 faaliyet raporlarını karşılaştırmaları olarak açıkladığı kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi.

 

Toplantıya Kırklareli basını ve İl Emniyet Müdürlüğü şube müdürleri katıldı. Gazetemizden de Yazı İşleri Müdürümü Merve Cankurt ve Haber Muhabiri Savaş Eskici katıldı.
İl Emniyet Müdürü M.Behzat Canbazoğlu gelecek zamanlarda daha geniş kapsamlı faaliyet raporları sunarak kendi ağzından bazı açıklamalarda bulunacağını belirtti.
Canbazoğlu, Kırklareli’de görevinde 3. yılını bitirip 4. yıla girdiğini belirtirken bu dönemde güzel gelişmeler yaşadıklarını ifade etti.
Canbazoğlu, 2010 yılının 4. ayında Kırklareli’de MOBESE sisteminin hayata geçtiğini açıklayarak bütün ilçelerin bu sisteme geçiş yaptığını söyledi. Kırklareli Merkez İlçe’de mevcut sistemi maddi imkanların elverdiği ölçüde yaptıklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü; “Şu anda Merkez İlçemizde 24 kameramız var. Bu kameralar Emniyet Genel Müdürlüğü standartlarında. Bu sayıyı Genel Müdürlüğümüz desteğiyle 60’a çıkaracağız. Lüleburgaz’da 12, Babaeskide ise 74 kamera var. Ancak Babaeski kameralarının hepsi belirttiğimiz standartlarda değil, buna rağmen güzel işler yapılmış ve güzel sonuçlar elde edilmiş, yani kameralar işe yarar durumda. Öte yandan Lüleburgaz’da da kamera sayısını artırabiliriz ancak mevcut sistem Belediye sisteminde, bunun İl Emniyet Müdürlüğü bünyesine alınması gerekli” diye konuştu. Canbazoğlu, kameraların yakaladığı suç ve trafik kazalarına ait görüntülerin eğitici ve ibret alınması amacıyla zaman zaman basınla paylaşabileceklerini ifade etti.
İl Müdürü Canbazoğlu, 2009 ve 2010 yılı olaylarını karşılaştırdı ve suç oranlarında bir miktar artış göze çarptığını ancak bunun zaman zaman olabileceğini ifade ederek ilk göreve başladıkları zamandan bu zamana genel anlamda suç oranlarının %30-40 oranında aşağı çektiklerini söyledi.
Canbazoğlu, uyuşturucu madde kaçakçılığı ile ilgili suç oranlarından bahsederken gazetemiz tarafından yöneltilen ‘Uyuşturucu maddelerin Kırklareli’de, özellikle de öğrenci kesimde kullanımına rastlanıp rastlanmadığı’ sorusuna da “Bu tür suçların hep Kırklareli dışı, genelde İstanbul merkezli organize edildiğini gördük. Kırklareli’de bunun kullanımına rastlanmadığı gibi özellikle de okullardan bu yönde hiçbir şikayet ya da ihbar almadık, ki alırsak yoğun çalışmalar yürütürüz. Bu anlamda uyuşturucu madde kaçakçılığında Kırklareli’nin kendisi değil komşu iller aracılığıyla bu suçların işlendiğini gördük” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here