Emniye’tten iki başarılı hırsızlık operasyonu

25
* Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü faili meçhul bir şekilde gerçekleşen hırsızlık olaylarının zanlılarını başarılı iki operasyonla yakaladı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçe Waldrof Caddesi üzerinde bulunan Gür market 6 Aralık Pazar akşamı faili meçhul kişi ve kişilerce soyulmuş, toplam 16 bin 449 TL maddi zararın olduğu saptanmıştı. Olayla ilgili çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü güvenlik kamerası kayıtlarını incelemesinin ardından hırsızlık olayının 34 FU 1771 plakalı Hyundai Acent Era marka araçla yapıldığını tespit etti.
Aracı araştırmak için İstanbul’da görevlendirilen Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler aracın kiralık olduğunu ve aracın T.Y. tarafından 05 Aralık 2009 Cumartesi  günü kiralandığı ve 09 Aralık 2009 Çarşamba günü kiralanan aracı O.Y. isimli şahısın geri getirerek aynı gün içerisinde 34 TV 2640 plakalı Renault Meganne marka başka bir araç kiraladığı tespit edildi. Aracın plakası çevre il ve ilçe güvenlik görevlilerine bildirilmesinin ardından araç Saray İlçesinde Jandarma ekipleri tarafından tespit edildi. Jandarma araçta bulunan ve isimlerini O.Y., M.Ç. ve Ö.K. olarak bildiren şahısları gözaltına alarak Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim etti. İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan incelemede ismini Ö.K. olarak bildiren şahısın gerçek isminin E.U. olduğu ve 9 ayrı suçtan dosyasının ve bir suçtan da arandığı ortaya çıktı. 3 şüphelide tutuklanarak cezaevine konuldu. E.U’ya ise başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma suçundan da işlem yapıldı.
* 5 işyerini soyduğundan şüphelenilen şahıs yakalandı
10 Aralık 2009 Çarşamba günü şüphe üzerine durdurulan ve Kırklareli-Çorlu hattında çalışan 59 YP 626 plakalı araçta şüpheli görülen A.Ş ve N.Ş.’nin hırsızlık suçundan kaydının çıkması sonrası kişiler polis merkezine alındı. Polis merkezide yapılan incelemede kişilerin Kırklareli’de gerçekleşen 5 hırsızlık suçu ile ilişkisi olduğu tespit edildi. Adli makamlara sevk edilen iki kişiden biri olan A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilirken N.Ş. serbest bırakıldı. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here