Emniyetten hırsızlara büyük darbe

14
Emniyetten hırsızlara büyük darbe

Ilimizde yaşanan hırsızlık olaylarının failleri, emniyet mensuplarınca birer birer yakalanıyor. Geçtiğimiz günlerde Waldrof Caddesi Yuvam Sitesi C Blok Giriş katında bulunan B.G.’ye ait bir marketin, işyerinin kepenginin kilidinin kesilerek faili meçhul şahıs ya da şahıslarca gerçekleşen hırsızlık olayı sonucunda; yerli ve yabancı sigara, 2000TL para, 1 adet Exper marka bilgisayar ve alkollü içeceklerin çalındığı, bu hırsızlık olayında 16.449TL maddi zararın doğduğu belirtilmişti. Işte emniyet birimlerimizin yaptığı çalışmalar sonucunda, bu olayın zanlıları kıskıvrak yakalandı. Buna göre hırsızlığın beyaz renkli Hyundai Acent Era marka bir araç ile gerçekleştirildiği tespit edildi ve otonun yakalanması için emniyet görevlileri Istanbul iline gönderildi.

Yapılan araç takibinin ardından, Saray Ilçe Jandarma Komutanlığı görevlilerince araç 10 Aralık günü saat:02.40 sıralarında yakalandı. Araç içerisinde O.Z., M.Ç. ve Ö.K. isimli 3 kişi yakalandı. Emniyet birimlerimiz tarafından teslim alınan şahıslar, daha sonra Kırklareli Emniyeti’ne intikal ettiler.

Yapılan soruşturma neticesinde, Ö.K. isimli şahsın aslında E.U. olduğu, şahsın 9 suç kaydının bulunduğu ve 1 suçtan dolayı arandığı kaydedildi.

Her üç şüpheli çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 5 ayrı işyerinden hırsızlık yapan iki kişi de yakayı ele verdi.

Ayrıca yine geçtiğimiz günlerde Babaeski yolu üzerinde şüphe üzerine 59 YP 626 plaka sayılı araç içerisinde bulunan 1969 doğumlu A.Ş. ile 1973 doğumlu N.Ş. isimli şahıslar, yapılan tarama sonucunda hırsızlık suçlarından kayıtlarının bulunması sebebiyle Polis merkezine götürüldüler.

Şahısların yapılan incelemesinde geçtiğimiz günlerde Ş.G, G.C, V.B ve A.Y’ye ait ikametlerde meydana gelen hırsızlık olayları ile yine geçtiğimiz Eylül ayında; A.A.’ya ait ikamette meydana gelen hırsızlık olaylarının şüphelileri oldukları tespit edildi.

Her iki şüpheli de adli makamlara sevk edildi. Daha sonra A.Ş. tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Diğer şüpheli ise serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here