Emniyet Müdürlüğü Kocahıdır Mahallesi’nde huzur dağıttı

19
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 30 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 18.00’da Kırklareli merkez ilçe Kocahıdır Mahallesi’nde Huzur Toplantısı yapıldı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 30 Eylül 2013 Pazartesi günü saat 18.00’da Kırklareli merkez ilçe Kocahıdır Mahallesi’nde Huzur Toplantısı yapıldı. 
Kocahıdır Mahallesi’nde bir kahvehanede düzenlenen toplantıya; Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcıları M. Kemal Serbes, Suat Hakkı Dolay, Tayfun Oktay,  Asayiş, Çocuk Trafik, Toplum Destekli Polislik ve Kaçakçılık Şube Müdürleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı. Ancak vatandaşların ilgisinin az olması da gözlerden kaçmadı. 
Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin söz alarak özellikle okulların açılması ile birlikte çocuklar konusunda hassasiyetin daha da arttığını ve her okul için Polis görevlendirildiğini dile getirdi ve şunları kaydetti:
“İlimizdeki 0-18 yaş arasındaki çocuklarımızla ilgili iş ve işlemlerden bizim şubemiz sorumlu. Bizim Şubemizin amacı geleceğimiz olan çocuklarımızı yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı suçun mağduru olmadan zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve bununla ilgili olarak İlimizde çocuklarımızın zararlı ve kötü alışkanlıkları edinecekleri metruk binaları tespit ederek kontrol etmek. İlimizde 51 tane metruk bina var. Bunlarla ilgili olarak Belediyemize bilgi verdik ve fiziki olarak alabilecekleri önlemleri almalarını rica ettik. Ayrıca tüm şubelerimiz ve birimlerimiz kendi bölgelerindeki metruk evleri kontrol etmek sureti ile bu gibi yerlerde çocuklarımızın okula gidiş gelişlerinde veya zararlı alışkanlıkları edinebilecekleri kullanma mekânlarını önlemek ile ilgili çalışmalarımız var. Ayrıca son zamanlarda meydana gelen İnternet üzerinden İstismar ve ihmal suçları ile ilgili olarak İnternet kafelerde (Kırklareli’de 18 adet İnternet kafede) bunlarla ilgili olarak denetimlerimizi Valilikte bulunan İnternet denetleme komisyonu ile birlikte sürekli olarak her gün kontrol ediyoruz. Bu gibi yerlerde yasaklanmış sitelere girmesini filtresi olmayan İnternet kafelerde vakitlerini geçirmemesini buralarda kontrollerimizi diğer şubelerimizle koordineli olarak yürütüyoruz. Okullarımızın etrafında ise aldığımız tedbirler konusunda ise şüpheli görülen şahısların bu bölgeler dışına çıkarılması konusunda çalışmalar devam ediyor.” 
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tarık Arın, daha önceki yapılan huzur toplantılarında vatandaşların ve muhtarların mahallelerindeki sorunların çözülmesi için emniyet müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmaları anlattı.
Asayiş Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu ise özellikle son zamanlarda çıkan Alkol Tüketim Yasası’na ilişkin olarak Muhtarlardan kendi bölgelerinde bulunan ve alkol satan bakkalların kurallara uyması konusunda titizlik göstermeleri ve saat 22.00’dan sonra kurallara uymadıkları zaman ağır yaptırımların olduğunu hatırlatmalarını istedi. Cezaların 3 bin liradan başlayarak katlamalı olarak devam ettiğini hatırlattı.  (Serkan Koçtürk)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here