Emniyet Kemeri hayat kurtardı

20
Kırklareli Arçelik Servis Aracı Demirköy ile Balaban Köyü arasında gizli buzlanma sebebiyle kaza yaptı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Arçelik Servis Aracı Demirköy ile Balaban Köyü arasında gizli buzlanma sebebiyle kaza yaptı.
Demirköy bölgesine görevli çıkan Servis Aracı Balaban Köyü dönüşünde gizli buzlanmadan dolayı takla atarak 15-20 metre uçuruma düştü. Kazayı Demirköy Emniyeti’ne haber veren Servis Teknisyenleri olay yerine intikal eden Emniyet Ekipleri tarafından sağlık kontrolleri yapılması için Demirköy Toplum Sağlığı Merkezi’ne götürüldü. Arçelik Servis Teknisyenleri sağlık kontrolünün ardından Demirköy Emniyet Amirliği’ne gelerek ifade verdiler.
Servis Teknisyenleri’nin emniyet kemerini takmış olması olası bir kötü sonucun önüne geçti. Gizli buzlanmayı fark edemediklerini belirten servis elemanları bir anda kayarak takla atıp uçuruma uçtuklarını, Emniyet Kemeri taktıkları için bugün hayatta olduklarını belirttiler. Olayı haber alan Servis sahibi İbrahim Akar hemen olay yerine gelerek önce elemanlarının sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Daha sonra olay yerine geçerek kaza yapan araca baktı. Servis sahibi İbrahim Akar; “Öncelikle elemanlarımın sağlığı önemli. Çok şükür onlarda bir şey yok. Allah beterinden korusun” dedi.
Özellikle bu dönemde gizli buzlanmalara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Emniyet yetkilileri sürücülerin dikkatli olması konusunda uyardılar. Özellikle Emniyet Kemeri’nin takılması bu tür kazalarda hayat kurtardığını belirttiler. (Gülcan Kutlu) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here