Emlakçılar Derneği yeni yönetimini seçti

17
Kırklareli Emlakçılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 7. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.
HABER MERKEZİ
26 Şubat 2012 Pazar günü Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda saat 13.00’da başlayan kongrede ilk olarak Divan Teşekkülü oluşturuldu. Dernek yönetimi tarafından Divan Başkanlığı’na İlhan Kurt, Başkan Yardımcılığı’na İlknur Taşkın, Katip Üyeliklere Samet Gürpınar ve Metin Arda önerilerek oybirliği ile kabul edildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın olunması ile başlayan genel kurulda Dernek Başkanı Ramazan Çevik bir açılış konuşması gerçekleştirdi.
* “Her zaman arkadaşlarımızın yanında olmaya çalıştık”
Dernek Başkanı Çevik konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“21 Şubat 2010 günü yapılan 6. Olağan Genel Kurul ile seçilerek 26 Şubat 2012 gününe kadar yönetim kurulumuz ile birlik beraberlik içerisinde sizlere hizmet ettik. Bugün itibari ile görevimizi bitirmiş bulunuyoruz. Bu süre içerisinde siz emlak komisyoncuları arkadaşlarımızın dertlerine bir nebzede olsa yardımcı olmaya ve geçmişten gelen aksaklıkları elimizden geldiğince düzelterek sizlere layık olmaya çalıştık. Defterdarlığa, Belediye Başkanlığı’na ve çeşitli odalara yazılar yazarak, bizzat ziyaret ederek emlak komisyonu ve komisyoncuları hakkında bilgi ve önerilerimizi sunduk.
Kırklareli yerel gazetelerinde birçok defa emlak konusunda yazılarımız yayımlandı. Bayramlarda yerel gazetede siz emlak komisyoncusu arkadaşlarımızın resimli, iletişim numaraları olan ilanlarımız yayımlandı. Yeni gelen Tapu Müdürümüz ve ekibi ile toplantı yaparak sizin dertlerinizi makamında ve akabinde verdiğimiz yemekte siz arkadaşlarımız ile birlikte görüş alış verişinde bulunduk. Elimizden geldiğince emlak komisyoncusu arkadaşlarımızın yanında olmaya, onların dertlerine ortak olmaya ve üst kademelere aksettirmeye çalıştık. Bugüne kadar bizlere yardımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder yeni seçilecek olan yönetim kurulu arkadaşlarımıza başarılar dileriz.”
Genel kurulun devamında sırasıyla denetleme sonuç raporları, faaliyet raporu, gelir ve gider hesapları, gelecek yılların tahmini bütçesi okunarak oybirliği ile ibraz edildi.
Daha sonra Yönetim, Denetim ve Danışma Kurulu’nun Seçimi gerçekleştirildi. Divan Başkanı İlhan Kurt yapılacak olan seçime liste sunmak isteyenlerin olup olmadığını sordu. Mevcut Başkan Ramazan Çevik yeni yönetim için liste sunmazken Dernek Üyesi Ümit İkizlerli divana bir liste sundu. Başka liste sunan olmayınca sunulan tek liste ile seçime gidildi.
32 üyenin 26’sının katılımı ile yapılan açık oylama sonucunda Yönetim Kurulu Asil Üyelikleri’ne; Ümit İkizlerli, Oğuz Tiran, Ayhan Kaynak, Bilal Özdamar ve Samet Gürpınar. Denetim Kurulu Asil Üyelikleri’ne; Özcan Uğur, Nihat Başhan ve Hasan Oğuz. Danışma Kurulu Asil Üyelikleri’ne; Ahmet Akbulut, Ramazan Çevik, Hakan Özcücecik, Nihat Türköz ve Oktay Buzol seçildi. (cs) 
Gerçekleşen olağan Genel Kurula Trakya Umum Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı İlhan Kurt, Dernek Başkanı Ramazan Çevik ve Dernek Üyeleri katıldı. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here