Emel yaşadıklarını anlattı

10
* 57 yaşındaki akrabası tarafından kaçırılarak 9 gün boyunca bir eve mahkum edilen Emel Ünver (17) başından geçenleri anlattı.


HABER MERKEZİ
Annesi ile birlikte Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kayalı Köyü’nden Bursa’da oturan ağabeyinin yanına giden Emel Ünver birden bire ortadan kaybolmuştu. Emel’in kaybolmasının ardından bir televizyon programına katılan babası Casim Ünver ve annesi Fatma Ünver kızlarının 57 yaşındaki akrabaları Orhan G. Tarafından kaçırıldığını iddia ettiler.
Televizyondan programı izleyen kişilerin ihbarı üzerine Orhan G.’nin oturduğu eve bir operasyon düzenleyen polisler Orhan G’yi saklandığı evde kıs kıvrak yakalarken, Emel’i de sağ salim kurtarmayı başardılar. Yakalanan Orhan G. tutuklanırken Emel sağlık durumunun kontrol edilmesinin ardından Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kayalı Köyü’ndeki evine geri döndü.
Evinde yaşadıklarını anlatan Emel çok korktuğunu belirterek yaşadıklarını şöyle anlattı;
“Orhan G. bana önceleri “nasılsın, iyi misin?” gibi mesajlar yolluyordu. Bende bu mesajlara hiç cevap vermiyordum. Daha sonra Bursa’ya ağabeyimin yanına gittiğimizde beni arayarak kapının önüne geldiğini ve çantamı alıp aşağıya inmemi söyledi. Bende akraban olduğu için kendisinden hiç şüphe etmedim ve aşağıya indim. Kapının önünde taksi ile bekleyen Orhan G. beni zorla arabaya bindirerek Karacabey’de bir eve götürdü. Beni bir odaya kapatan Orhan G. telefonumu kırarak ailemi aramama engel oldu. 9 gün boyunca bir odada kapalı tutuldum. Daha sonra benim bulunduğum odada olan televizyondan ailemin bir televizyon kanalında gördüm. Orhan G.’de bu programı izlediğini söyledi ve bana “Bundan sonra senin ailen benim. Karımı boşayıp seninle evleneceğim” dedi. Televizyonda izlediğim programdan birkaç saat sonra polisler geldi ve beni kurtardı. Evde kaldığım süre içerisinde Orhan G. bana hiçbir şekilde zarar vermedi. Yaşadıklarımdan çok korktum. Tekrar ailemle olduğum için mutluyum” dedi.
Emel’in annesi Fatma Ünver kızına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu, kayıp olduğu süre içerisinde gözüne uyku girmediğini belirtti. Fatma Ünver;
“Kızımın kaybolduğu ilk gün ne yapacağımı bilemedim. Bir süre dönmesini bekledikten sonra kızımın kaybolduğunu gazeteler aracılığıyla duyurdum. Gazetelerde kızımın kaybolduğu haberi çıkınca bizi bir programa çağırdılar ve programa çıktığım ilk gün kızım bulundu.
Kızımın kayıp olduğu süre içerisinde boğazımdan ne bir yudum yemek, ne bir damla su geçti. Şimdi kızımın yanımda olmasından dolay çok mutluyum. Kızıma bu korkuyu yaşatan cezasını çekecek” dedi.
Emel’in babası Casim Ünver;
“Kızıma tekrar kavuştuğum için mutluyum. Kızımı kaçıran kişinin akrabamız olması bizleri daha da üzdü. Bizim kapımız kendisine 40 yıldır açıktı. Arada sırada geliyor beraber bir sofrada yemek yiyorduk. Benim kızımı kaçırmasına inanamıyorum. Neyse ki kendisi tutuklandı ve cezasını çekecek. Kızımın bulunmasında emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Kızımın başına daha da kötü şeyler gelebilirdi. Çok şükür ki kızımın başına bir şey gelmeden onu bulduk” şeklinde konuştu.
Emel ailesine kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, kendisinin ortaokul mezunu olduğunu açık lisede okuyarak üniversiteye gitmek istediğini ve bundan sonra öğretmen olmak için çalışacağını belirtti. (yy)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.