Emekli Lütfü Arga’ya Kan Bağışı plaketi

10
Kızılay’ın 142. Kuruluş yıldönümü kutlamaları için Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği DELİKAN Moral Etkinliği’nde kan bağışı yapan vatandaşlara çeşitli madalya ve ödüller verildi.

HABER MERKEZİ

10 defa kan verenlere Bronz madalya. 25 defa kan verenlere gümüş madalya. 35 defa kan verenlere altın madalya. 42’den fazla kan verenlere de plaket verilen DELİKAN Moral Gecesi’nde Ödülleri Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’ın elinden alan Kızılay’a gönüllü kan bağışlayan vatandaşlar, kan vermenin sınırı olan 65 yaşına kadar Kızılay’a kan bağışımız devam edecek dediler.
Babaeskili Emekli astsubay ve Kızılay Babaeski Şube Yöneticilerinden Lütfü Arga Başkan Halebak’ın elinden plaketini aldıktan sonra yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Yıllardır sayısız defa kan verdiği için önce bronz sonra gümüş ve altın madalyaları kazanmanın onuruyla bu defa Başkan Halebak’ın elinden Plaket almanın mutluluğunu yaşıyorum.
Kan vermek sağlığımızı tazeleyen ve bünyemizi dinçleştiren bir olgudur, bütün vatandaşlarımızı Kızılay’a kan bağışına davet ediyorum dedi. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here