“Emeğin ve emekçinin kutsal günü kutlu olsun”

12
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı1 Mayıs’ın emeğin ve emekçinin kutsal günü olduğunu belirterek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
“1 Mayıs İşçi Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür. Bu gün öyle bir gündür ki emeğin, emekçinin alın terinin değerinin, ekmek parasını kazanmanın zorluğunun tekrardan hatırlanması ve de hatırlatılması gereken önemli bir gündür. Ülkelerinin gelişmesinde ekonomilerinin yapılanmasında işçi kardeşlerimizin büyük emeği bulunmaktadır. Bu emeğin karşılığı işçilerimize ne yazık ki hak ettikleri şekilde geri dönmemektedir. İşçi kardeşlerimizin çalışmaları ve ailelerine kazanç götürmeleri kutsal bir duygudur.
Bu duygunun karşılığı daha fazla olmalıdır. Ne mutlu ki, işçi ve emekçi kardeşlerimiz her türlü imkânsızlıklara rağmen bu kutsal duyguyu çalıştıkları her alanda da topluma hizmet ederek en güzel şekilde yaşamaktadırlar. Bugün yaşadığımız yerlerde temizlik hizmetinden tutun, yol yapımına, parklar, oyun alanları, içme suyu, toplu taşıma, alt yapı hizmetlerine kadar her noktada işçilerimizin emekleri vardır. Babaeski
Belediye Başkanı olarak göreve gelir gelmez çalışanlarımızın çalışma koşullarını iyileştirmek için gerekli çalışmalarımızı başlattık. Biz bir ekibiz ve ben her zaman çalışanlarımın yanındayım
Babaeski’mizi Avrupa Kenti yapmak için belediye çalışanlarımıza ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Bu görevlerimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmet sunan işçilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmek, haklarını savunmak amacı ile kutladıkları, hak arayışlarının mücadelesini simgeleyen bu özel günlerini kutluyorum.” (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here