Elmacık’ta, İftar ve Sakal-ı Şerif Sevinci

6
* Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi, Elmacık Köyü’nde, iftarı Yemeği verildi. Ardından Sakal-ı Şerif ziyarete açıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’ne bağlı Elmacık Köyü’nde, köy halkından “ Bektaşlar Gübrecilik Şirketi” Yöneticileri, Mustafa Bektaş, Oğlu Ahmet Bektaş ve Kızı Ceyda Bektaş tarafından İftar Yemeği verildi.
4 Temmuz 2015 Cumartesi günü Elmacık Köyü Köy Meydanı’nda verilen iftara, Köy halkının yanı sıra yakın köylerden de vatandaşlar katıldı. 
Köy halkının Birliği, beraberliği için verilen iftardan Köylüler çok memnun kaldıklarını dile getirerek; “Köyümüzde böyle etkinliklerin olması,  köyümüzün birliği beraberliği için çok önemli. Bu yemeği düzenleyen köyümüz Vatandaşlarından Bektaşlar Gübrecilik yetkililerine teşekkür ediyoruz. Bu iftar yemeği ile herkes bir arada oluyor” dediler.
Bektaşlar Gübrecilik Yöneticisi Ahmet Bektaş’ta, birlik, beraberlik temennisinde bulunarak; “6 yıldır her Ramazan Ayı’nda köyümüzde İftar Yemeği vermeye çalışıyoruz ve bunu geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu İftar yemeği ile köyümüz ile iç içe, birlik, beraberlik içinde yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tür etkinlikler birliğimiz beraberliğimiz için çok önemli. Bu İftar Yemeğimizin Birliğimize beraberliğimize vesile olmasını diliyorum. Emeği geçen ve katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu yıl İftarda yaklaşık 700 kişilik İftar Yemeği verdik. İnşallah gelecek yıl Ramazan Ayı’nda daha fazla vatandaşımıza İftar vereceğiz” dedi. 
Akşam Ezanı’nın okunması ile oruçlar, dualar eşliğinde açıldı. 
* Sakal-ı Şerif Elmacık’ta 
Elmacık Köyü’nde düzenlenen, İftar Yemeği’nden sonra Köy Camii’nde Akşam Namazı kılınarak Sakal-ı Şerif ziyareti başladı. 
Kofçaz Kaymakamı Ali İhsan Başak ve Kofçaz Müftüsü Murat Okuyar’ın önderliğinde başlayan Sakal-ı Şerif ziyaretine yoğun ilgi vardı. Peygamber Efendimizin Sakalını görmek isteyenler sıraya girdiler. Sakal-ı Şerifi görenler göz yaşlarına hakim olamadı. İlçe Müftüsü Okuyar, Sakal-ı Şerif hakkında bilgiler verdi. Sakal-ı Şerifi gören köy halkı, Kofçaz Kaymakamlığı’na ve Müftülüğü’ne bu güzel anı yaşattıkları için teşekkür ettiler. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here