Elmacık Köyü Bahar Şenlikleri Finali Köy Korusu’ndaki piknikle sona erdi

24
* İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mehter Takımı izleyenleri büyüledi
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesine 5 kilometre mesafede, 300 nüfuslu Elmacık Köyü Geleneksel Bahar Şenliği bu yılda festivale dönüştü. 25-26 Mayıs tarihlerinde yapılan Elmacık Köyü Bahar Şenlikleri’ne çevre köyler ile İstanbul’da yaşayan Elmacıklılar akın etti.
Muhtar Sebahattin Koç Şenliklere çevre köylerden ve İstanbul’dan gelenlerle köyün nüfusunun 5’e katlandığını söyledi. 
Bahar Şenlikleri’ne davet edilen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser,  Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Ali Çakır ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’ta şenliklerin son gününde Köy Korusu’nda düzenlenen pikniğe katıldılar.
25 Mayıs 2013 Cumartesi günü öğle namazından sonra düzenlenen Yağmur Duası ile başlayan şenlikler de, akşam Yumurta ve çuval Yarışmaları yapıldı. Folklor Ekipleri’nin gösterilerinden sonra, Elmacık’lılar ile misafirleri yerel sanatçıların şarkılarıyla gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler.
26 Mayıs 2013 Pazar günü Köy Muhtarlığınca Koruda düzenlenen Pikniğe sürpriz bir şekilde katılan İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mehter Takımı izleyenleri büyüledi.
Pikniğe katılanlar Mehter Takımı’nın gösterilerini hayranlıkla izlerlerken, Kahramanlık türküleri ve marşlara eşlik ederek keyifli anlar yaşadılar.
Mehter takımının muhteşem gösterisinden sonra Elmacık’lılar oyun havaları eşliğinde oynayıp dans ederek gönüllerince eğlendiler ve kışın olumsuzluklarını Köy Korusu’nda bıraktılar. (Faruk Ceylan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.