ELİTA AVM Çürüyor

66
*  Babaeski-Edirne Çevre Yolu üzerinde büyük umutlarla kurulan ve yaşanan talihsizlikler nedeniyle tamamlanamadan atıl hale düşen ELİTA AVM, görenleri üzüyor!
Şenol Goncagül
Özel Haber
“Babaeski’yi uçuracak bir proje” idi… Büyük umutlarla yapıldı. Tam da mutlu sona ulaşılacaktı ki, aksilikler üstüste geldi! Projeyi yapan firma beklenen oranda çıkmadı! AVM’nin can damarı olan Emlakçı Ahmet Akbulut, elim bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Geride kalan işyeri sahipleri de, bir türlü ortak kararlar alıp, projeyi ateşleyemediler… Bugün, aslında iyi yer seçilmiş ve düşünülmüş ama terkedilmiş vaziyette kaderini bekleyen bir yatırım olarak, akıbetini bekleyen bir bina var ortada…
* Bir şekilde değerlendirilmeli
Kent halkının “Kentin havasını değiştirir ve renklilik katar” diye beklediği, yatırım yapan esnaf ve yatırımcısının; “Ticari hareketlilik katar ve Babaeski’yi de ihya eder” dediği, herkesin kendine göre bir katkı beklediği ELİTA AVM’nin bu şekilde çürüyüp, gitmesine içleri razı olmayan vatandaşlar: ”Bu işe bir çözüm bulunmalı mutlaka. Tam da Hastane karşısında. Okul da var. Bir şekilde buranın ele alınarak, ayağa kaldırılması Babaeski ye de, bölge ekonomisine de önemli katkılar yapar. Ortada, çürüyen bir milli servet var” diyorlar.
Hayal kırıklığı anıtına dönüşen ELİTA AVM’nin, önümüzdeki süreçte hangi kadere mahkum olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here