Elif Jale Yeşilırmak’tan Tarihi Başarı

6
Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel yapmış olduğu yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel yapmış olduğu yazılı açıklamasında şunları kaydetti:
“Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de devam eden “1. Avrupa Oyunları”nda Ay-Yıldızlı Mayo ile Güreşen Trakya Birlik Spor Kulübü Sporcusu Elif Jale Yeşilırmak Bronz Madalya kazanarak kürsünün üçüncü basamağında yer aldı
58 Kilo’da Fransız Sporcu Aurelie Basset karşısında aldığı 4-0’lık galibiyet ile yarı finale adını yazdıran başarılı sporcumuz Elif Jale Yeşilırmak, Ukraynalı rakibi Tetyana Lavrenchuk karşısında 4-3 önde iken şansız bir pozisyon neticesinde tuş olarak final şansını kaybetti.
Trakya Birlik Spor Kulübü Güreşçisi Elif Jale Yeşilırmak, Akşam seansında yapılan Bronz Madalya mücadelesinde Belaruslu Anastasiya Huckok karşısında 6-5 galip gelerek bu yıl ilk kez düzenlenen “1. Avrupa Oyunları”nda Bronz Madalya kazanarak 3. oldu.
2016 yılında düzenlenecek olan Olimpiyatlar öncesi madalyanın en büyük adayı olan Sporcumuzun elde etmiş olduğu başarı Trakya Birlik olarak bizleri ve Güreş Camiası’nda sevinçle karşılanmıştır. Sporcularımıza desteğini esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet Sezen, Trakya Birlik Genel Müdürü Adnan Tekçe ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür ediyorum” dedi. (s.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here