El emeklerini kendi lokallerinde satıyorlar

14
Kırklareli Kadın Girişimcileri Derneği (KKGD) Başkanı Cemile Özeker dernek üyeleri ile birlikte dernek için kiraladıkları lokalde dernek üyesi kadınların el emeklerini hiçbir destek almadan dernek yararına satışa sunduklarını açıkladı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Kadın Girişimcileri Derneği (KKGD) Başkanı Cemile Özeker 2009 yılında kurulan dernekleri için çok sayıda kurum ve kuruluştan dernek binası açma konusunda destek istediklerini ancak olumlu ve olumsuz bir yanıt alamadıklarını belirtti. Temmuz 2011’de dernekleri adına Karacaibrahim Mahallesi, Kışla Caddesi, Kırklareli İtfaiye Müdürlüğü karşısında bir bina kiraladıklarını belirten Dernek Başkanı Cemile Özeker, derneğin kurucu üyeleri başta olmak üzere bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerini sundu.
* “Görevlerini yerine getirmeyen 17 üyenin üyeliği düşürüldü”
Kırklareli Kadın Girişimcileri Derneği Başkanı Cemile Özeker dernek lokali ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Dayanışmanın gücüne inanarak, tüketmekten ziyade birlikte üretmeyi hedeflemiş ve yaşatmakta olan derneğimiz 2009 yılı içerisinde "Kırklareli Kadın Girişimcileri Derneği " adı altında; Sultan Kantürer, Hatice Kunt, Şükriye Mercan, Ertül Yardım ve Yıldız Helvacıoğlu arkadaşlarımızın önderliğinde kurulmuştur. Hiçbir kuruma ve sivil toplum örgütüne bağlı olmaksızın Kırklareli merkezli olarak faaliyete geçirilen derneğimize bugüne değin toplam 48 üyenin kaydı gerçekleştirilmiştir. Bunlardan 17 arkadaşımızın, dernekteki görevlerini yerine getirmediği için üyelikleri dernek tüzüğümüz gereği düşürülmüştür. 31 üyemiz ise aktif olarak dernekle çalışmalarını devam etmektedirler.
* “Lokal izni sonrası resmi açılış olacak”
Temmuz 2011 tarihine kadar resmi bir ikametgahı olmayan derneğimiz söz konusu tarihten itibaren, içinde bulunduğumuz mekanı kiralayarak faaliyetlerine başlamıştır. Ayrıca dernek binamızın, lokal olarakta hizmete açılması çalışmaları devam etmektedir.
Derneğimizin sabit olan masrafları da ( kira, elektrik, su vb) hiçbir kurum-kuruluş veya gerçek kişilerin katkısı olmaksızın üyelerimizin karşılık beklemeden kendi özverili çaba ve emekleri ile geliri derneğe kalmak suretiyle günlük yaptıkları hamur işlerinin, el emeği göz nuru olan örgü, nakış, dikişlerinin, hediyelik eşyalarının satışlarının yapıldığı kermeslerle karşılanmaktadır.
İnanıyorum ki dernek lokalimizin resmen faaliyete başlamasıyla arkadaşlarımız bu emeklerinin karşılığını fazlası ile alabileceklerdir. En zor günlerimizde derneğimize sahip çıkarak sağladıkları bu katkılarından dolayı arkadaşlarıma minnettarım.
* “Derneğe katılım için sırada bekleyen arkadaşlarımız var”
Derneğimiz mali yönden çok zorlu bir süreç geçirerek bu duruma geldi. Bundan sonra daha da güçlenerek aramıza yeni katılan ve katılmak için yanıt bekleyen arkadaşlarımızla faaliyetlerine devam edecektir. KKGD olarak; Kırklareli Kamuoyundan, Kırklareli’ndeki kurum ve kuruluşlardan isteğimiz, bizi yalnız bırakmasınlar, bize maddi manevi destek çıksınlar. Çünkü biz kazanırsak, ilimiz kazanır, ülkemiz kazanır, insanlık kazanır. Derneğe üye olmayanlar dernek lokalimize giremez diye bir kural yok. Kadın dayanışması çerçevesinde, gerçekten ekonomik anlamda sıkıntıda olan tüm kadın arkadaşlarımıza kapımız her zaman açıktır.” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here