El emeği göz nuru eserler sergileniyor

13
* Kırklareli merkez ilçe Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan kursa katılan Kursiyerler yıl boyunca yaptıkları ürünleri sergilediler.
 
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü’nde açılan kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler 21 Mayıs 2013 Salı günü saat 14.30’da Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda açılan sergide vatandaşların beğenisine sunuldu. 
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kurslara katılan kursiyerlerin ürünlerinin yer aldığı sergi açılışına; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Alay Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çapa, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile kursiyerler ve aileleri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda bir konuşma yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çapa şunları kaydetti:
“Hızla gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte, üretim ve hizmet sektörleri de gelişmekte, bu gelişme insanların eğitim ihtiyacını arttırmaktadır. Gelişen devletler projelerinde özellikle bilgi toplumuna uyum, rekabet gücünün yükseltilmesi, ekonomik gelişme. Refah ve sosyal gelişmenin arttırılmasını hedeflemektedirler. Başarı için en temel yol beşikten mezara kadar eğitimden geçmektedir. Bu anlamda Halk Eğitimi Merkezi olarak sorumluluğumuz daha da artmaktadır. Merkezimizdeki hayat boyu öğrenme faaliyetlerimiz; kurslar, salon hizmetleri, açık öğretim hizmetleri olarak üç ana başlıkta devam etmektedir. Bugün itibarıyla hayat boyu öğrenme genel müdürlüğümüz tarafından, 63 farklı alanda 1600 civarında kurs programı hazırlanmış öğretim yılı başından bugüne 220 kursumuz açılmış olup, 220 kursumuz açıldıkları yerlere göre incelendiğinde; cezaevinde 13, askeriyede 11, çevre orman müdürlüğünde 2, okullarımızda 80, sağlık müdürlüğünde 4, İş-Kur ile ortaklaşa olarak tekstil fabrikalarında 18, merkezimizde 92 kurs açılmış. kurslarımıza 4800 vatandaşımız katılmıştır. Çok amaçlı salonumuzdan ilimiz merkezinde bulunan tüm okullarımız, valiliğimize sağlı tüm il müdürlüklerimizin; Seminer, Konferans, Tiyatro, Kutlama, Piyes vb. faaliyetlerinde ücretsiz olarak yararlandırılmaktadır.
Açık Öğretim Ortaokulu ile Açık Öğretim Liseleri’nin tüm iş ve işlemleri merkezimiz tarafından yürütülmekte olup, tüm kitapları ücretsiz olarak öğrencilerimize verilmektedir. Bugün itibarıyla açık öğretim ortaokulunda 310. Açık Öğretim Lisemizde 606 olmak üzere toplamda, 916 aktif Açık Öğretim Öğrencimiz bulunmaktadır. Öğretim yılı başından itibaren kurslar, salon hizmetleri, açık öğretim hizmetleri olarak toplamda yaklaşık olarak 15.000 insanımıza hizmet götürdük. Halk Eğitim Merkezi olarak temel görevimiz her zaman, her yerde, herkes için eğitimdir. Sergimizin hazırlanmasına alın teri göz nuruyla emek veren kursiyer arkadaşlarıma, onlara bu eğitimleri veren öğretmen arkadaşlarıma, idareci arkadaşlarıma teşekkür eder saygılarımı sunarım.”
Konuşmanın ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayati Çapa günün anısına Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’a Gemi Maketi hediye etti. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’da 1998 yılından bu yana düzenlenen tüm kurslara katılan Fatma Güler Güngörür’e plaket verdi. Daha sonra Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi tarafından gösteriler sahnelendi. 
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli İl Alay Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfi Mor, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz serginin açılış kurdelesini kestikten sonra sergiyi gezdiler. Vali Yaman ve beraberindekiler her standı dikkatli bir şekilde gezerek ilgililerinden bilgiler aldılar. 8Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here