El emeği, göz nuru eserler sergileniyor

18
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Kız Teknik ve Meslek Lisesi Pratik Kız Sanatı Okulu Kursiyerleri yıl boyunca yaptıkları ürünleri düzenledikleri Sergi ile beğeniye sundular.


HABER MERKEZİ

16 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 11.00’de Tren Gar binasındaki serginin açılışına Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal, Kırklareli İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit, İl Emniyet Müdür Yardımcıları katıldı.
Serginin açılışı öncesinde konuşma yapan Kurs Öğretmeni Emel Köksal; “16 kursiyerimiz çalışmalarını yapıp bitirdiler. Biz ilk olarak kursumuza ilkokul çocukları gibi çizgi çizerek başladık. Resim yapmasını öğrendik, ahşap çalıştık . Daha sonrada Yağlı Boya’ya geçtik. Grubumuz içerisinde bulunan birkaç arkadaşımız geçen seneki faaliyetlerimizde de yer almıştılar. Grubumuz içerisinde yeni arkadaşlarımızda bulunuyor. Arkadaşlarımız kurs süresi boyunca çok çalıştılar,. Çok gayret ettiler. Biz iyi bir sonuç çıkardığımıza inanıyoruz. Takdiri sergimizi gezecek olan ziyaretçilerimize bırakıyoruz” dedi.
Sergi’nin açılış kurdelesini Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Vali Yardımcısı Volkan Köksal beraber keserek hayırlı olması temennisinde bulundular. Vali Aydoğdu ve beraberindekiler sergiyi gezerek Kurs öğretmeni Elmel Köksal’dan bilgiler aldılar.
Derya Çetin, Arzu Keser, Arzu Varol, Ayşe Lale Korkmaz, Ayşe Terekli, Bestegül Çelik, Emel Aktaş, Meltem Dağlı, Meryem Güven, Nermin Türkoğlu, Nüket Müftahi, Sebahat koç, Şükriye Mercan, Ümit Palabıyık, Zeynep Şener Pehlivan’ın yaptığı ürünlerin yer aldığı sergi 20 Haziran 2010 Pazar gününe kadar açık kalacak. (s)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.