El Emeği Göz Nuru eserler görücüye çıktı

1
Kırklareli’nin Pehlivanköy Halk Eğitimi Merkezi, kursiyerlerinin 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde kurslarda yapmış olduğu ürünleri “Sene Sonu Sergisi”nde halkın beğenisine sundu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pehlivanköy Halk Eğitimi Merkezi, kursiyerlerinin 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisinde kurslarda yapmış olduğu ürünleri “Sene Sonu Sergisi”nde halkın beğenisine sundu.
Serinin açılışını; Pehlivanköy Kaymakamı Serhat Doğan, Garnizon Komutanı Kemal Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek tarafından yapıldı. Diğer ilçelerden de katılımın yüksek olduğu serginin açılışında kursiyerlerin hazırlamış olduğu çocuk giysilerinin sergilendiği mini bir defile düzenlendi. Çocukların sunduğu defilede, çocukların sevimli ve sıcak hareketleri katılımcıların yüzlerinde gülümsemeler oluşturdu. Usta öğreticilere Kaymakam Serhat Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necmettin Ayçiçek ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Çandar tarafından Başarı Sertifikaları verildi. Sertifika Töreni’nin ardından halk oyunları ekibinin gösterilerinin ardından sergi açılışına geçildi. 
Takı Tasarım, Üç Boyutlu Şekillendirme, Kadın Üst Giyim ve Dekoratif El Sanatları Kursları başta olmak üzere kurslarda hazırlanan ürünlerin protokol üyeleri ve halk tarafından gezilmesinin ardından, katılımcılara kursiyerlerce hazırlanan pilav ve helva ikramında bulunuldu. 
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil Çandar; “Bu sene 16 Kurs’ta 139 kursiyerle eğitim verdik. Eğitimcilerimizin ile kursiyerlerimizin gayretli ve özverili çalışmaları ile dolu dolu bir yıl geçirdik. Halk Eğitim Merkezimiz kursların düzenlendiği bir yerden ziyade eğitmenlerimizin ve kursiyerlerimizin arkadaşça vakit geçirdikleri ve beraberce severek öğrendikleri bir merkez konumunda. Kursiyerlerimizin dostluklarının kurs dışında da devam ettiğini görmek bizi çok memnun ediyor. Gelecek sene kurs ve kursiyer sayımızı arttırmayı ve halkımıza daha fazla ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.  
Perşembe günü saat 15.30’da açılan Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri de halkın ziyareti için açık tutulan sergide kursiyerlerin ürünlerinin de alıcılar bulduğu görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.