Ekşioğulları; “AK Parti bütün Türkiye’yi kucaklayan bir partidir”

59
* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski Belediye Meclis Üyesi Sadık Fırat Ekşioğulları; “14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek başlattığı siyasi mücadelede 13 yılı geride bıraktık” dedi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski Belediye Meclis Üyesi Sadık Fırat Ekşioğulları, AK Parti’nin 13. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları söyledi;
“Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Türkiye siyasetinde ezberleri bozan, Türkiye’nin kaybolan siyasi imajını tekrar inşa eden ve milletimizin egemenliği üzerindeki her türlü vesayeti ortadan kaldıran bir partidir. AK Parti, kurulduğu günden itibaren mazluma arka  çıkan, yetimi koruyan, komşusu açken tok yatmayı kınayan, yardımlaşmayı ve paylaşmayı en büyük erdem sayan katılımcı bir geleneğe sahip ve aile yapısı güçlü, genç, dinamik bir toplumsal  dokusu olan Türkiye’yi ayağa kaldırmak ve Aziz Milletimizin bahtını açmak için başlatılan hizmet yolculuğunda gece gündüz demeden Başta Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak  üzere tüm teşkilatları bu yolda çalışmalarını sürdürmektedir.
14 Ağustos 2001 tarihinden önce Türkiye’nin her kesiminden, her bölgesinden insanlarımızın yarından umutlarının kesildiği bir günde ismini belirleyerek, tabelalarını asan AK Parti, gönüllere taht kurmuş, gelecek yarınlar için bir umut olmuştur. AK Parti bütün Türkiye’yi kucaklayan bir partidir. AK Parti 7’den 70’e, büyükten küçüğe, her yaştan, her bölgeden, her şehirden insanlarımızın yegâne gelecek umududur.
* “AK Parti, Yeni Türkiye’nin hizmetkârıdır”
AK Parti milletin ta kendisidir. AK Parti, Türkiye’nin, milletimizin taleplerinden doğmuştur. AK Parti, değişen değil, gerilime ve yozlaşmaya direnen bir anlayıştadır. AK Parti, ülke sevdasını en  üst düzeyde hissedenlerin, ülkenin büyük ideallerini bir an olsun unutmayanların partisidir. AK Parti, değişimin, kalkınmanın, gelişmenin olduğu gibi siyaseti seviyesi ile demokratik duruşun  toplumsal katılımın ve özgürlüklerin de teminatıdır.
AK Parti, dünyadaki en kurumsal teşkilatlanma yapısı olan partilerden biridir. Özellikle kadın teşkilatı en güçlü olan ve kadın üyesi en fazla olan bir partidir. Ayrıca gençliği; geleceğin yönetimine  hazırlayan, motive eden en güçlü partidir. Teşkilat eğitim programları uygulamasıyla kadrolarını zinde tutmaya gayret eden örnek bir partidir. 
* “AK Parti; güven ve istikrarın sembolü haline gelmiştir”
AK Parti İktidarı tüm bu yönleriyle tarih yazmıştır. Devrim niteliğinde attığı adımlarla Türk siyasi tarihinin önemli bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. Şimdiden araştırma ve tezlere konu  olmuştur. Birçok konuda lideriyle, ekibiyle ve teşkilatlarıyla rol model olarak görülmektedir. Güven ve istikrarın sembolü haline gelmiştir. AK Parti bir siyasi parti olarak parti içi demokrasi, millet iradesine saygınlık, siyasi ahlak ve erdem anlamında Türk siyasi hayatına yüksek değerler manzumesi katmıştır. Partimiz kuruluşundan bugüne Cumhuriyet tarihinde eşine az rastlanır şekilde başarısını her seçimde yükselterek milletle kucaklaşmıştır. Hizmette ve başarıda sınır tanımayan bir anlayış içerisinde ak kadrolarıyla ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyan,  başarıdan başarıya koşan partimizin tüm değerli mensuplarını kutluyor. Bu duygu ve düşüncelerle, partimizin 13. Kuruluş Yılı’nın ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here