”Ekonomik şartlar elverirse seneye ağalığı Edirne’ye getireceğim”

15
650. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, güreş ağalığı için ağalık ihalesinden son anda çekilen iş adamı Ramis Çelik, ”Ekonomik şartlar elverirse seneye ağalığı Edirne’ye getireceğim” dedi.


Çelik yaptığı açıklamada, yeniden Güreş Ağası seçilen Seyfettin Selim’in önünün açılması ve bir yıl daha ağalık yapması için ihaleden çekildiğini söyledi.
Ağa adaylığı kararını Er Meydanı’nda 1 saat içinde aldığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
”Ağa adaylığına bir saat içinde eş ve dostlarımın da desteğiyle Er Meydanı’nda karar verdim. Seyfettin Ağa’nın önün açılsın diye de ağalık ihalesinden çekildim. 300 bin liraya kadar hazırlıklıydım. Ekonomik şartlar elverirse seneye ağalığı Edirne’ye getireceğim.”
Ağalıkta 3. yılına giren Seyfettin Selim’in “Adam gibi adam çıkana kadar adayım” sözünü talihsiz bir açıklama olarak değerlendirmek istediğini bildiren Çelik, ”Edirneliler adam gibi adamdır. Bu sözü ben doğru bulmadım, umarım talihsiz bir açıklamadır” dedi.
Edirne’de yağlı güreşlerin yapıldığı Er Meydanı’nda ağalık artırmasına dün Seyfettin Selim’in yanı sıra Mesut İşlek, Kamil Tezcan ve Ramis Çelik katılmıştı. İhalede rakam 281 bin liraya ulaşınca İşlek ve Tezcan ihaleden çekilmiş, Selim ve Çelik artırmaya devam etmişti. Bir süre artırmanın ardından iki dönem ağalık yapan Seyfettin Selim adına Ramis Çelik de çekilmişti.
Ağalık ihalesi 322 bin lira bedelle, Selim’in olmuştu. aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.