Ek kayıtlar 12 Ekim’de sona eriyor

13
Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada kesin kayıtların sona erdiği, boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme kayıtlarının başladığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
 
HABER MERKEZİ
“2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Üniversitemiz Önlisans ve Lisans Programları’na kesin kayıtlar bitmiş olup, Üniversitemiz Yönetim Kurulunun 6 Eylül 2011 tarih ve 51 toplantı sayılı kararı gereği, boş kalan kontenjanlara yedek yerleştirme işlemi yapılmıştır.
Adaylar 12 Ekim 2011 tarihine kadar Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na kayıtlarını yaptırabileceklerdir.
Kaydını yaptıran tüm yabancı uyruklu öğrenciler 14 Ekim 2011 tarihinde yapılacak olan Türkçe Düzey Belirleme Sınavına girmek zorundadırlar. Bu sınavdan yeterli not alanlar eğitimlerine başlayabileceklerdir. Yeterli not alamayanlar Türkçelerini yeterli düzeye çıkarmak için 1 yıl izinli sayılacaklardır.
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programını kazanan öğrencilerimizin herhangi bir tam teşekküllü devlet hastanesinden ÖSYM Kılavuzunda belirtilen aşağıdaki maddedeki gerekli şartlara haiz olduğuna ve sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir. Öğrencilerin aldıkları bu raporun mülakatta yanlarında bulunması gerektiği için raporun mülakat tarihinden önce alınması gerekmektedir.
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programına kayıt yaptıracak öğrenciler kayıt işlemlerinden önce 06 Eylül 2011 Salı günü Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Kültür Merkezi A Blok adresinde mülakata alınacaklardır. Mülakatta başarılı olan öğrencilerin kayıt işlemleri aynı gün, aynı adreste yapılacaktır.
Bu programa başvurabilmek için Yükseköğretim Kurumunun aradığı bütün şartlara ek olarak 01 Ocak 2011 tarihi itibariyle 22 yaşından gün almamış olmak, reşit olmayanlar için veli göstermek, boyu 1.60 – 1.80 cm arasında olmak, boy ve kilo arasında aşırı farklılık olmamak. Yüksekokulun yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak, vücudunun herhangi bir yerinde dövme, iz, leke, piercing… vb bulunmamak, dilinde kekemelik, pelteklik, tutukluk bulunmamak, önkayıtta yüksekokulun belirleyeceği kurum/kuruluşlarla yapılacak psikolojik testler ve mülakatlardan olumsuz not almamak gerekmektedir. Bu programa girmeye hak kazananlardan adli sicil kaydı ve adli sicil arşivi kaydı sorgulaması istenecektir. Taksirli trafik suçları hariç adli sicil kaydı bulunanların kesin kayıtları yapılmayacaktır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.