Eğitimlerine Kırklareli’de devam ediyorlar

13
41 depremzede eğitim-öğretimine Kırklareli’de devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz; “İlköğretim ve Ortaöğretim çağındaki depremzedeler eğitimlerine Kırklareli’de devam etmeye başladı” dedi.
Geçtiğimiz aylarda meydana gelen 7,2 şiddetindeki deprem Van’da büyük zararlara yol açtı. Van merkez ve merkeze bağlı ilçelerde evsiz kalarak çadırda yaşayan vatandaşlar,  Türkiye’nin dört bir yanına misafirhanelere gönderiliyor.
Bu kapsamda Kırklareli’ne gelen depremzedeler, arasında bulunan İlköğretim ve Ortaöğretim çağındaki öğrenciler eğitim ve öğretimlerine Kırklareli’de devam ediyor.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli’ne gönderilen 8 ailenin yanı sıra, kendi imkanlarıyla da Kırklareli’ne gelen depremzedeler olduğunu ifade ederek, toplam 41 kişinin eğitim-öğretimlerine Kırklareli’de devam ettiğini söyledi.
Korkmaz; “Kırklareli’ne gönderilen depremzedeler arasında ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki öğrencilerimizin nakillerini Kırklareli merkeze ve merkeze bağlı ilçelerdeki okullarımıza aldık.
Bu kapsamda Van’dan 5 öğrenci Babaeski’ye, 10 öğrenci Lüleburgaz’a, 10 Öğrenci Kırklareli merkeze ve 6 öğrenci Vize ilçesi’ndeki ilköğretim Okullarına, 2 ortaöğretim öğrencisi Babaeski’ye, 4 ortaöğretim öğrencisi Kırklareli merkeze ve 4 ortaöğretim öğrencisi Lüleburgaz’a olmak üzere şimdiye kadar toplam 41 öğrenci eğitim-öğretime Kırklareli’de devam etmeye başladı” dedi.
Ayrıca Korkmaz, çadırda yaşayan depremzedelerin Türkiye’nin çeşitli illerindeki misafirhanelere gönderilmesinin devam ettiğini belirterek, Kırklareli’ne gelmesi beklenen öğrencilerin nakil çalışmalarının devam edeceğini söyledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here