“Eğitimde sınır tanımıyoruz”

27
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 2. Kanaat Dönemi’nin başlaması ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönemi’ni değerlendirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 2. Kanaat Dönemi’nin başlaması ile 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Dönemi’ni değerlendirdi.
Korkmaz, 2. Kanaat Dönemi’nde başarıyı arttırarak devam edeceklerini dile getirerek; “Bu Şehirde Eğitimde Sınır Yoktur” sloganı ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü, Korkmaz değerlendirmesinde şunları kaydetti;
“2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Kanaat Dönemi Sayın Valimiz Esengül Civelek’in katılımıyla 23 Ocak 2015 Cuma günü Gazi Osmanpaşa İlkokulu’nda yapılan Karne Dağıtım Töreni ile sona erdi. 1. Yarıyıl eğitim ve öğretim açısından verimli bir dönem oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sloganımız “Bu Şehirde Eğitimde Sınır Yoktur”. Biz eğitimde bu ilkeyle yola çıktık bu ilkeyle devam ediyoruz. Eğitim-Öğretim Yılı’nın 1. Kanaat Dönemi’nde de tüm çalışmalarımız bu ilke ışığında gerçekleştirilmiştir. Bilindiği üzere Kırklareli eğitimde üst sıralarda yer alan bir İl’dir. Bizim hedefimiz eğitimde bulunduğumuz yerden daha üst noktalara çıkmak ve zirvede yerimizi korumak. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 2. Kanaat Dönemi’ndeki planladığımız tüm çalışmalarımız buna yöneliktir. Bakanlığımız tarafından TEOG Sınavları ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda il genelinde öğrencilerimizin çok iyi durumda olduğu, il ortalamamızın Türkiye geneline göre üst sıralarda yer aldığı sonucu ortaya çıkmaktadır. İl genelinde TEOG Sınavları’nda tüm derslerden soruların tamamını çözerek tam puan alan 18 öğrencimiz bulunmaktadır. Hedefimiz bu sayıyı daha da üst sıralara taşımaktır. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın 2. Kanaat Dönemi 09 Şubat 2015 Pazartesi günü başladı. 2. Kanaat Dönemi’nde Şubat 2015 Atama Dönemi’nde ilimize atanan 79 yeni öğretmenimizle eğitim-öğretime başlamış olduk. 2. Dönem’de de hem eğitim öğretim alanında hem de yapacağımız plan ve projelerle daha iyi noktaya gelmeye çalışacağız. 09 Şubat 2015 Pazartesi günü aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan "Okul Sütü Programı" okullarımızda Valimiz Sayın Esengül Civelek’in katılımıyla Zübeyde Hanım Anaokulu’nda yapılan Süt Dağıtım Programı ile tüm okullarımızda uygulanmaya başladı. İlimiz genelinde veli izni ile resmi ve özel; bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokullarda öğrenim gören toplam 16 bin 412 öğrencimize Okul Sütü Programı 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Kanaat Dönemi’nin sonuna kadar devam edecek olup, öğrencilere Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü Okul Sütü Dağıtımı yapılacak.” (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here