”Eğitimde Kalite” ödüllendirildi

17
Edirne’de, ”Eğitimde Kalite Ödülü”ne hak kazanan okullara ödülleri verildi.

 

Edirne Halk Eğitim Merkezinde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, dünyada değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğunu söyledi.
Toplam Kalite Yönetimi anlayışının her ne kadar ”demode” olsa da yine de değişim açısından önemli olduğunu ifade eden Dr. Özkan, şunları kaydetti.
”Toplam Kalite Yönetimi kavramını çok da sevmiyorum. 1950’li yıllarda Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama geçirilen, ülkemizde de ancak 1980’den sonra yavaş yavaş gündemimize giren 1996 yılından sonra kamu yönetiminde sözü edilmeye başlanan bir yönetim sistemidir.
Toplam Kalite Yönetimi artık demode olan bir yönetim tarzı, artık yönetişimden bahsediliyor, şeffaflık, hesap verilebilirlik, katılımcılık, denetim, artık bu yönetişim tarzının ön planda olduğu bir noktadayız. Ancak Toplam Kalite Yönetimi altında da olsa bunu hayata geçirme çalışmaları taktire değer.”
İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Demirci de kalite yönetiminin mükemmeli yakalamak değil, iyinin daha iyisini bulmaya çalışmak olduğunu belirtti.
Edirne Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Merter de eğitimde kaliteyi yakalayarak, etkin ve lider olmayı vizyon edinmiş Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünün, kentteki tüm öğrencilerin eğitimden en iyi şekilde yararlanmaları için fırsat eşitliği sağlama çabası içerisinde olduğunu kaydetti.
Meriç İlköğretim Okulunun dans gösterisinin ardından Vali Yardımcısı Özkan, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner ve diğer ilgililer tarafından dereceye giren okullara yazıcı hediye edildi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here