Eğitim-Sen 18. Kuruluş Yıldönümü’nü yemekle kutladı

37
* Eğitim-Sen Pınarhisar Temsilciliği Eğitim-Sen’in 18. Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile Kaynarca Alabalık Restaurat’ta Dayanışma Yemeği düzenledi.
HABER MERKEZİ
Eğitim-Sen Pınarhisar Temsilciliği’nin  Kaynarca Alabalık Restaurant ta Eğitim-Sen’in 18. Kuruluş Yıldönümü dolayısı ile düzenlediği Dayanışma Yemeği’ne; Pınarhisar Belediye Başkan Vekili Hasan Kaya, Kaynarca Belediye Başkanı Seyit Uçan, CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan, ÖDP Pınarhisar İlçe Başkanı Naci Altıntaşı, CHP Kaynarca Belde Başkanı Şaban Özmeral, Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Seyfi Meriç, Eğitim Sen Lüleburgaz Baştemsilcisi Cahit Aras, Eğitim Sen Vize Baştemsilcisi Mehmet Rüştü Öztürk ve temsilcilik Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Yemekte Pınarhisar Eğitim-Sen Temsilciliği adına bir konuşma yapan Baştemsilci Hakan Gülsün; “Geçmişten Geleceğe Uzanan Mücadelenin Simgesi Eğitim Sen’in Kuruluşunun 18. Yılında Eğitim Sen Pınarhisar Temsilciliğinin hazırlamış olduğu Güneşin Sofrasına hoş geldiniz. Eğitim-Sen direnişin tarihidir. Ezilenlerin, mücadele edenlerin tarihidir. Biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Emekçilerin ve geniş toplumsal kesimlerin her geçen gün ağırlaşan çalışma ve yaşam koşullarına mahkum edildiği, kazanılmış haklarımıza yönelik saldırıların durmaksızın sürdüğü, onlarca KESK’li ve Eğitim-Sen’linin, öğrencilerin, gazetecilerin hapsedildiği bu dönemde, toplumun tüm örgütlü kesimleri gibi, eğitim ve bilim emekçileri de haklarına sahip çıkmak, insanca yaşam, güvenceli istihdam ve mutlu bir gelecek için umutlarını ve mücadelesini bugüne kadar olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de sürdürecektir” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.