Eğitim Semineri’ne katılacak gazeteciler belirlendi

11
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan Eğitim Semineri’ne Kırklareli’den katılacak olan 2 Gazeteci çekilen Kur’a ile belirlendi.


 HABER MERKEZİ
Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan Eğitim Semineri’ne Kırklareli’den katılacak olan 2 Gazeteci dün Kırklareli Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cengiz Şen’in başkanlığında yapılan toplantıda çekilen Kur’a ile belirlendi.
Düzenlenen toplantıya; merkez ilçede yayın yapan Yeşilyurt Gazetesi’nden Savaş Eskici, Önadım Gazetesi’nden Ferdi Kurtbayram, Kırklareli Gazetesi’nden Murat Taner, Lüleburgaz ilçemizde yayın yapan Hürfikir Gazetesi’nden Fırat Çalışkan ile Görünüm Gazetesi’nden Ertan Bayer katıldı.
Kırklareli Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cengiz Şen Kur’a öncesinde yaptığı bilgilendirmede şunları kaydetti:
“Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu’nun 16 Nisan 2010 tarihli toplantısında, tüm illerde Valilik aracılığıyla resmi ilan yayınlayan gazetelerde görev yapan ve Valilikler tarafından belirlenecek 2 basın çalışanının Mayıs ayı içerisinde Tatil Köyü İşletme Müdürlüğü’nde Eğitim Semineri düzenlenmesinin faydalı olacağına karar verildi.
Söz konusu seminere ilimizden katılacak olan 2 gazetecinin belirlenmesi amacıyla bugün burada bir araya geldik. Belirlenecek olan arkadaşlarımız 23-28 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan seminere katılacaklar. Eğitime katılacak olan gazeteciler yol ücretlerini kendileri karşılayacak. Yiyecek, içecek ve barınma giderleri ise Basın İlan Kurumu tarafından karşılanacak. Eğitime katılacak olan gazetecilerimizin belirlenmesi amacıyla yapacağımız Kur’a çekilişi herke hayırlı olsun.”
Daha sonra Kur’a çekilişine geçildi. Yapılan çekilişte Önadım Gazetesi’nden Ferdi Kurtbayram ile Hürfikir Gazetesi’nden Fırat Çalışkan, eğitime katılmaya hak kazanan gazeteciler olarak belirlendiler. (s)
 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here