Eğitim-İş “Cumhuriyet Yemeği” düzenledi

10
Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin, bu yıl ilkini düzenledikleri “Cumhuriyet Yemeği”ni geleneksel hale getireceklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. Yıldönümü Kutlamaları kapsamında Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kırklareli Şube Başkanlığı tarafından 28 Ekim 2013 Pazartesi günü saat 20.00’de Akkuş Kaya Hotel’de “Cumhuriyet Yemeği” düzenlendi.
Düzenlenen “Cumhuriyet Yemeği”ne; Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Gülay Tülüş, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Behçet Şen,Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kırklareli Şube Başkanı Nuriye Üstündağ, Birleşik Büro-İş Sendikası Başkanı Harun Mandacı, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Şener Pekçeer, CHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Şükran Yöney, CHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Vecdi Gündoğdu ile sendika üyeleri katıldı.
Gecede bir konuşma yapan Eğitim-İş Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin, son yıllarda yapılan uygulamalarla Cumhuriyete sahip çıkmanın öneminin daha da arttığını belirtti. Cumhuriyet ile kazanılan değerlere sahip çıkmak için sendika olarak gerekli olan tüm mücadeleyi sonuna kadar vereceklerini belirten Girgin, bu yıl ilkini düzenledikleri “Cumhuriyet Yemeği”ni geleneksel hale getirerek her yıl düzenlemeyi amaçladıklarını ifade etti.
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit çağlayan’da gecede bir konuşma yaparak Cumhuriyetin önemine değindi. Gece canlı müzik eşliğinde ilerleyen saatlere kadar devam etti. (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here