“Eğitim Her Engeli Aşar” Kampanyası tanıtılacak

19
* Türkiye’nin Sosyal Sorumluluk Projesi olan “Eğitim Her Engeli Aşar” Kampanyası’nın tanıtımı 31 Mayıs 2010 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.


HABER MERKEZİ
“Türkiye’nin hiçbir yerinde eğitim almayan engelli kalmasın” yaklaşımıyla T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı ile ortaklaşa Türkiye Beyazay Derneği koordinatörlüğünde hayata geçirilen “Eğitim Her Engeli Aşar” kampanyası kapsamında düzenlenen “Kırklareli İl Tanıtım Toplantısı” 31 Mayıs 2010 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.  
Türkiye genelinde 3 yıl sürmesi planlanan ve geçtiğimiz ay birinci yılını Çankaya Köşkü’nde kutlayan kampanyanın ilk yılında yapılan çalışmaların faaliyet filmi eşliğinde kamuoyu ile paylaşılacağı tanıtım toplantısında, Kırklareli’de yapılan çalışmalara da sunum şeklinde yer verilecek.
Rektörlük Binası Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan toplantıya Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, İstanbul Milletvekili Ve Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, Eğitim Her Engeli Aşar Kampanyası İller Koordinatörü Fevzi Durmuş, Kaymakamlar, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Diyanet İşleri Mensupları ile engelliler ve aileleri katılacak.
Saat 11.00’da başlayacak olan toplantıda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şube Müdürü Halis Kuralay ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nurettin Konar ile İstanbul Milletvekili ve Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva engellilerin eğitimi konusunda sunum yapacaklar. 
Kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.egitimherengeliasar.org ya da 0212 444 6000 Mutlu Engelli Hattı’ndan ulaşabilirsiniz. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here