Eğitim-Bir-Sen’in kadınları toplandı

27
Kırklareli Eğitim-Bir-Sen Şubesi Kadınlar Komisyonu Kırklareli Öğretmenevi’nde Kırklareli Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiler başkanlığında toplandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Eğitim-Bir-Sen Şubesi Kadınlar Komisyonu Kırklareli Öğretmenevi’nde Kırklareli Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiler başkanlığında toplandı.
Karanfiler; “Hızla gelişen dünya düzeni içerisinde kadının söz sahibi ve katkısının olmadığı bir değişimin, kaosa ve içerisinden çıkılmaz büyük problemlere sebebiyet vereceğini düşünüyoruz. Biz Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak hızla gelişen bu sosyal yapı içerisinde geçmişten ötelenerek gelen problemlerle birlikte iş hayatında ve sosyal hayatta karşılaşılan problemlerin çözümünde bayanların örgütlenmesiyle seslerini bu konularda duyurarak çözüme çok büyük katkıda bulunacaklarına inanıyoruz. Sendika olarak bayan çalışanlarımızla ilgili birçok hukuki ve özlük kazanımda imzamız olması bunu göstermektedir” dedi.
Kırklareli Eğitim Bir Sen Kadınlar Komisyon Başkanı Esra Erarslan’da; “Amacımız kadını, başta eğitim olmak üzere, kültürel, siyasal, ekonomik ve sosyal hayatın içine çekmektir. Bu anlamda öncelikli hedefimiz, etkin, örgütlü faaliyetler yapmak ve kadın odaklı politikalar üretmektir. Ayrıca sosyal hayattaki kadınların sorunlarını dile getirerek bunlar çözüm önerileri üretmektir. Bu konuda komisyondaki diğer arkadaşlarımla birlikte aktif çalışmalara ve faaliyetlere imza atacağımızı düşünüyorum” dedi.
Kırklareli Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyou; Başkan Esra Erarslan, Başkan Yardımcıları Yeliz Yanar, Sadıka Şimşek, Arzu Ünlütürk, Hilal Boyacı, Figen Helvacı, Hilal Burhan yer aldı. (Savaş Eskici)
New layer…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here