Eğitim-Bir-Sen’den Genel Sekreter Eser’e ziyaret

18
Kırklareli Eğitim-Bir-Sen Şubesi’nin yeni Yönetim Kurulu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
HABER MERKEZİ
Şube Başkanı Bülent Kılıç, daha önce ilimizde ve farklı illerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Ziya Eser’ in eğitim camiasını yakından tanıdığını, eğitimcilerin sıkıntı ve eğitim sorunlarını yakından bildiğini ifade ederek sendikayı iyi tanıyan birisi olarak kendisinin bu makamda bulunmasından dolayı mutluluk duyduklarını ve kendisinin hayırlı hizmetlerde bulunduğunu ifade etti.
Sendikaların bir hak arama ve haksızlıkla mücadele kurumu olduğunu, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için çalıştıklarını, öğretmenlere ek ödeme konusunda mücadelelerinin devam edeceğini. Ya ek ödeme ya da 3600 ek gösterge ısrarlarının süreceğini söyledi.
Kamuda Kılık-Kıyafet Yasağı’nın kalkması için başlattıkları imza kampanyasına da dikkat çeken Bülent Kılıç şöyle konuştu: 
“Ocak ayında başlayan “Kamuda Kılık ve Kıyafet Özgürlüğü” için “1 Ayda 10 Milyon İmza Kampanyası”nın 14 Şubat 2013 tarihi itibarıyla tamamlanacak. Kamu çalışanlarının saçı, bıyığı, favorisi, tırnak ve ayakkabı topuk boyu ile ilgilenen, giydiği pantolonun kumaşına dahi karışan, kamuda çalışmak için kadınlara başı açık olmayı dayatan, temel insan hak ve özgürlüklerini yok sayan yönetmeliğin kaldırılması için başlatılan kampanyada, bütün il merkezleri ile bütün ilçelerde yapılan çalışmalarda,08.02.2013 tarihi itibarıyla 5,5 milyon, işyeri temsilcilerimiz eliyle 1,2 milyon, www.ozgurlukicinonmilyonimza.com sitemiz vasıtasıyla 805 bin olmak üzere toplam 7 milyon 505 bin imza toplanmıştır. 14 Şubat akşamına kadar 10 milyon imza hedefimizi yakalamak için çalışmalarımız devam edecek ve internet sitemiz açık kalacaktır” dedi.
15 Şubat’ta İl Temsilcilikleri’nde yapılacak basın açıklamalarından sonra Genel Merkeze kargoyla gönderilecek imzaların konfederasyonun organizasyonuyla basın eşliğinde ‘kamuda kılık ve kıyafet özgürlüğü’ talebiyle Başbakanlığa sunulacağını ifade etti.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser de; eğitim camiasından gelen biri olarak eğitim camiasını ve özelikle sendikalarını yakından tanıdığını yeni Şube Yönetimi’nin de görevinde başarılı olması dileklerini iletti. Ayrıca önemli olanın makam koltuğunda oturmak ve bürokrasinin ağırlığını göstermek olmadığını belirterek önemli olanın insanın bulunduğu makamın farkına vararak, devletin bu makamında millete ne gibi hizmet edilebileceğinin farkında olunması gerekliliğini vurguladı.
Şube Başkan Yardımcısı Basın ve İletişim Sorumlusu Hidayet As, ilimizin yetiştirdiği ve ilimizi sosyal, ekonomik ve kültürel yönden çok iyi tanıyan bir kişinin İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olmasının Kırklareli olarak büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi. Bürokraside en büyük sıkıntının o bölgeyi tam olarak tanımayan yöneticilerin “Ben yaptım oldu” yaklaşımlarından kaynaklandığını dile getirdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here