Eğitim-Bir-Sen İşyeri Temsilcileri yemekte bir araya geldi

15
Eğitim Bir-Sen Şube Yönetiminin İşyeri Temsilcileri 14 Şubat 2013 Perşembe günü saat 18.30’da Ateşim Cafe’de düzenlenen yemekli toplantıda bir araya geldiler. 
HABER MERKEZİ
Düzenlenen toplantıya; Memur-Sen İl Başkanı Selahattin Karanfiler, Memur-Sen Kadın Kolları Başkanı Birgül Kılıç, Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Dilek Turhan, Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ülkü Kalkan, Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ferdane Velioğlu, Eğitim-Bir-Sen Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Nurşen Turgut, Eğitim-Bir-Sen Şube Yönetimi, Eğitim-Bir-Sen Başkanı Bülent Kılıç, Başkan Yardımcısı (Başkan Vekili) Kerim Sanık, Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Ertan Çetin, Başkan Yardımcısı (Basın ve Halkla İlişkiler) Hidayet As, Başkan Yardımcısı (Sosyal İşler) Caner Yahya Boya, İşyeri Temsilcileri; Tuncel Çil, Cahide Toker, Şeref Özcan, Hatice Ocakoğlu, Gülcan Demirezen, Özlem Davran, Deniz Saraçoğlu, Mehmet Emin Aydın, Özgür Kutun, Ayşen Güler, Serhat Çolak, Bekir Canan, Gönül Canan, Esra Nazik Arslan, Numan Yalvaçer, Veysi Sevim, Alper Eraslan, Nurşen Turgut, İbrahim Şimşek, Edip İpek, Mehmet Necat Ertuğrul, Nusret Evgi, Ahmet Sınmaz, Ender Kanlıoğlu, Tolga Şen, Ülkü Kalkan, Hidayet As, Serpil Ergül, Dilek Turhan, Veli Şen, Rahim Şahin, Remzi Özdemir, Utku Kıyar, Selçuk Özay, Önder Kanlıoğlu, Mustafa Bil, Ferdane Velioğlu katıldı. 
Programda bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Kırklareli Şube Başkanı Bülent Kılıç şunları kaydetti:
“Bu akşam burada sendikamızın kuruluşunun 21.yıldönümünü kutlamak ve Şube olmasından dolayı Aralık ayı sonunda yaptığımız kongre sonucu şube yönetimine seçilen yeni yönetim ile işyeri temsilcilerimizi tanışmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. 14 Şubat 1992’de Şair-Yazar Mehmet Akif İnan’ın, ülke ve milletine sevdalı 15 eğitim çalışanı ile birlikte kuruluşunu gerçekleştirdiği Eğitim-Bir-Sen, 21. Yılında “Türkiye’nin En Büyük Sendikası” olmanın gurur ve onurunu yaşamaktadır. Kuruluşumuzu gerçekleştiren Rahmetli Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ı, Eski Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Merhum Erol Battal’ı ve ahirete irtihal eden bütün teşkilat mensuplarımızı rahmetle anıp,  hayırla yâd ederken; gücümüzü oluşturan bütün üyelerimize ve onu temsil eden tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum.
Bu tür toplantılar birikimleri paylaşmak, sorunların çözümünde ortak akılla hareket etmek, sinerji oluşturmak, yapacakları ve yapabilecekleri ile ilgili planlamalar yapmak açısından çok büyük öneme sahiptir. İşyeri temsilcilerimiz sendikal çalışmalarda en önemli unsurdur. İşyeri temsilcileri sendikalarını tanımaları, üyelerle sendikaları arasında köprü görevi yapmaları gerekir. İşyeri temsilcileri, bir anlamda sendikanın en ön cephedeki neferleri olması gerekir. İş yeri temsilcileri, demokratik sendikacılığın gelişmesinde hayati derecede önemli yöneticiler olduğu, dolayısıyla sendikanın o işyerindeki gücünü ya da zayıflığını belirleyen kişiler olmaktadırlar. Teşkilatın kılcal damarları mesabesinde olan işyeri temsilcilerinin bir araya gelmesi örgütsel kaynaşma açısından çok önemlidir. Eğitim-Bir-Sen’in başarısının en önemli unsuru işyeri temsilcilerimizdir. İşyeri Temsilciliğimizi daha koordineli bir şekilde çalışarak fonksiyonel hale getirebiliriz. Bizler ve sizler bu hizmetleri gönüllü olarak yapmaktayız. Gönüllü olarak yapılan işlerde ve görevlerde basarî daima yüksek olmuştur. İşyeri temsilcileri, görev yaptıkları kurumlarda büyük bir camianın sözcüsüdür. Kırklareli’de yetkili sendika olabilmemiz için çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmeliyiz. Sendikanın panosunu her zaman güncel tutmalısınız. Güncel tutmanız için de sendika binasına düzenli gelmeniz, yayınlarımızı takip etmeniz, okumanız ve gelişmelerden haberdar olmanız gerekir. Üyelik konusunda özel çaba göstermenizi bekliyoruz. Yönetim kurulumuz yoğun bir şekilde çalışmaktadır.”
Konuşmanın ardından yemeğe katılanlar Gaziantep Yöresi’ne ait; Yüzük Çorba, Kuru Dolma, İçli Köfte, Yaprak Sarma, Mini Köfte, Sigara Böreği, Mantı, Salata ve Tatlı’dan oluşan menüyü afiyetle yediler. (Savaş Eskici) 
     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here